Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ АВАРІЙНИХ ВИКИДАХ ТОКСИЧНИХ РЕЧОВИН

ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ АВАРІЙНИХ ВИКИДАХ ТОКСИЧНИХ РЕЧОВИН

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ АВАРІЙНИХ ВИКИДАХ ТОКСИЧНИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія природоохоронного та курортного будівництва
ЛІСНЯК ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ
УДК 519.6
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ АВАРІЙНИХ
ВИКИДАХ ТОКСИЧНИХ РЕЧОВИН
Спеціальність 21.06.01 – Екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Сімферополь – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна Міністерства транспорту та зв’язку України.
Науковий керівник: - доктор технічних наук, професор
Біляєв Микола Миколайович,
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна Міністерства транспорту та зв’язку України, завідувач кафедри “Гідравліка та водопостачання”.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Стоянов Володимир Устинович,
Національна академія природоохоронного та курортного будівництва, завідувач кафедри “Цивільна оборона та військова підготовка”.
- доктор технічних наук, професор
Колесник Валерій Євгенійович,
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), професор кафедри “Екологія”.
Захист відбудеться 02.11.2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.079.03 Національної академії природоохоронного та курортного будівництва, за адресою: Україна, 95006, м. Сімферополь, вул. Павленко, 5, 2-й навчальний корпус, зал засідань ради. З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії природоохоронного та курортного будівництва за адресою: Україна, 95006, м. Сімферополь, вул. Павленко, 5, 2-й навчальний корпус.
Автореферат розісланий 28.09. 2007р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Пашенцев О.І.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Останні роки характеризуються зростанням ризику техногенних аварій, що приводять до хімічного забруднення навколишнього середовища. Прикладом такої аварії є аварія на Львівській залізниці 16 липня 2007 року (біля с. Ожидів), коли зійшло з рейок 15 цистерн і відбулося масштабне забруднення навколишнього середовища продуктами горіння жовтого фосфору, що привело до токсичного ураження людей (у зоні ураження продуктами горіння цієї отрути опинилися 11 тисяч місцевих жителів). Рівень ризику техногенних аварій на залізницях України залишається вкрай високим. Так наприклад в Україні, тільки у першому півріччі 2007 р. відбулося 378 залізничних аварій. Захист населення при міграції токсичних речовин (ТР), у випадку аварії, - одна з найважливіших задач. Складність її технічного рішення обумовлена міграцією ТР під дією вітру, атмосферної дифузії, тобто некерованих процесів, які з часом змінюються. Ефективність захисних заходів направлених на нейтралізацію ТР в атмосфері в значній мірі визначатиметься не тільки кількістю і технічними можливостями використовуваних засобів, але і стратегією їх застосування з урахуванням конкретної специфіки аварії, метеорологічних умов і т.д. Аналіз літературних джерел, присвячених аварійно-рятівним роботам показав, що в даний час, застосовані на практиці інженерні методи захисту атмосфери (подача нейтралізаторів від пожежних машин, гелікоптерів, літаків) застосовуються без необхідного теоретичного обґрунтування. Існуючі розрахункові методи, які застосовуються при рішенні задач цивільної оборони, не дозволяють обґрунтовувати ефективне використання технічних засобів аварійно-рятівних бригад. Ці методи не можуть бути використані для розробки науково обґрунтованої стратегії боротьби з мігруючою токсичною речовиною залежно від конкретних метеорологічних умов, параметрів технічних установок, вживаних в системі цивільної оборони і т.д. Дуже важливо перейти від загальних рекомендацій і міркувань по захисту атмосфери від забруднення при міграції ТР до методів їх математичного опису з урахуванням сучасних досягнень у області комп'ютерного моделювання процесів масопереносу, щоб розробити комплексну, науково обґрунтовану стратегію по захисту атмосфери від забруднення при техногенних аваріях.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ АВАРІЙНИХ ВИКИДАХ ТОКСИЧНИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок