Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: РАДЯНСЬКИЙ ТОТАЛІТАРНИЙ РЕЖИМ У БОРОТЬБІ ПРОТИ ЗБРОЙНОГО ПІДПІЛЛЯ ОУН І ВІЙСЬКОВИХ ФОРМУВАНЬ УПА (1944–1953)

РАДЯНСЬКИЙ ТОТАЛІТАРНИЙ РЕЖИМ У БОРОТЬБІ ПРОТИ ЗБРОЙНОГО ПІДПІЛЛЯ ОУН І ВІЙСЬКОВИХ ФОРМУВАНЬ УПА (1944–1953) / сторінка 9

Назва:
РАДЯНСЬКИЙ ТОТАЛІТАРНИЙ РЕЖИМ У БОРОТЬБІ ПРОТИ ЗБРОЙНОГО ПІДПІЛЛЯ ОУН І ВІЙСЬКОВИХ ФОРМУВАНЬ УПА (1944–1953)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
звернень до населення, текстів наказів наркома В.Рясного та ін.
Великою політичною акцією партійних органів західноукраїнських областей стали вибори до Верховної Ради СРСР 10 лютого 1946 р. На масово-політичну роботу серед населення було мобілізовано величезний апарат агітації і пропаганди. Лише у Станіславській області діяло 21640 агітаторів і пропагандистів. Заходами обкомів партії для забезпечення проведення виборів залучені війська Львівського і Прикарпатського округів. Лише ПрикВО утворив 3500 сільських гарнізонів та виділив 604 політпрацівника.
Значну увагу приділяли партійні органи ідеологічній роботі в системі освіти. Вперше в історії регіону були відкриті 6564 школи з українською мовою навчання. Восени 1944 р. у Львові відновили діяльність університет і шість інститутів. Усі навчальні заклади, особливо вузи, були укомплектовані професорським і викладацьким складом, який прибув головно із східних областей України або інших республік і який діяв під суворим партійним контролем. Зокрема в 1949 р. в 12 вузах Львова із 1529 професорів і викладачів місцевих було лише 327.
Дисертант доводить, що потужний партійно-політичний апарат, сформований на західноукраїнських землях для утвердження тоталітарного режиму, все ж не відіграв вирішальної ролі у ході радянізації регіону. Основну ставку у боротьбі з визвольним рухом влада робила на силові методи – масові репресії і фізичний терор, які були характерним явищем для сталінської імперії.
У п’ятому розділі “Військово-політичний спротив ОУН–УПА тоталітаризму” йдеться про масштабність сил опору радянському режимові, широке застосування повстанцями засобів збройної та ідеологічної боротьби. Аналізуються етнополітичні фактори, які зумовили довготривалість визвольного руху у складних умовах протистояння з могутніми тоталітарними режимами Гітлера і Сталіна без зовнішньої підтримки. Подається розгорнута структура УПА від кінця 1943 р., а також мережа оунівського підпілля, яка густо вкрила край своїми осередками; аналізується політвиховна робота в армії, що забезпечувала високий морально-бойовий дух вояків. Загалом український національно-визвольний рух 1944– середини 50-х рр. включав чотири основні компоненти: політичну організацію в особі ОУН: координаційний національно-державний центр – УГВР, збройні формування УПА (30–90 тис. осіб) і його верховне командування – Головну команду та Головний військовий штаб. Відтворено видавничу (випуск листівок, плакатів, брошур) та господарську діяльність ОУН і УПА, висвітлено основні ідеологічні концепції, опрацьовані Проводом ОУН. Проаналізовано, як в нових умовах боротьби змінювалася структура і тактика повстанських формувань і оунівського підпілля.
Характеризуються пропагандистські акції збройного підпілля проти заходів радянської влади: мобілізації до армії в 1944–1945 рр., перепису населення, депортацій 1944–1951 рр., виборів до Верховних Рад СРСР і УРСР, колективізації села, радянізації освіти та ін. Зазначено, що тогочасне світове співтовариство визнало ОУН і УПА складовою загальноєвропейського руху Опору. До цього спричинили переговори представників Української Головної Визвольної Ради з генералом Де Голем наприкінці 1944 р. за посередництва колишнього патрона легіону УСС (1914–1918) полковника Василя Вишиваного (В. Габсбурга). Тож не випадково на Нюрнберзькому процесі (1945–1946) Міжнародний воєнний трибунал відкинув домагання головного обвинувача від СРСР Р. Руденка (прокурора УРСР 1944–1953 рр.) щодо притягнення ОУН до судової відповідальності за нібито тісне співробітництво з нацистами. Резолюція УГВР про боротьбу українського народу за визволення і суверенну державу фігурувала на Генеральній Асамблеї ООН восени 1946 р.
Військово-політичний спротив українського підпілля суттєво загальмував утвердження тоталітаризму в західному регіоні України, що позитивно відбилося в наступних етапах боротьби за незалежність, яка увінчалася створенням суверенної Української держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РАДЯНСЬКИЙ ТОТАЛІТАРНИЙ РЕЖИМ У БОРОТЬБІ ПРОТИ ЗБРОЙНОГО ПІДПІЛЛЯ ОУН І ВІЙСЬКОВИХ ФОРМУВАНЬ УПА (1944–1953)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок