Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БУДЕННО-МУЗИЧНА СВІДОМІСТЬ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКО-ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ

БУДЕННО-МУЗИЧНА СВІДОМІСТЬ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКО-ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ

Назва:
БУДЕННО-МУЗИЧНА СВІДОМІСТЬ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКО-ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
НАЗАРЕНКО НЕЛЯ В’ЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 78.01
БУДЕННО-МУЗИЧНА СВІДОМІСТЬ
ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКО-ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Луганськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на кафедрі світової філософії та естетики.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор Суханцева Вікторія Костянтинівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
професор, завідувач кафедри світової філософії та естетики
Офіційні опоненти: доктор філософських наук Рябініна Олена Володимирівна,
Університет цивільного захисту МНС України,
професор кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін
кандидат філософських наук Капічіна Олена Олексіївна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
доцент кафедри світової філософії та естетики
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України,
відділ філософії культури, етики та естетики, м. Київ
Захист відбудеться 21.09.2006 р. о 11-30 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 29.051.05 в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а.
Автореферат розісланий 19.08.2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.Д. Ісаєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема людської буденності набуває особливої гостроти в умовах зростання відчуження індивіда від власної антропогенної сутності. У сучасній соціокультурі, з одного боку, піддаються сумніву смисложиттєві та смислозмістовні структури самого буття. З іншого, філософська свідомість практично відмовляється від найвищої рефлексії, яка протягом усієї історії була для неї атрибутивно властива, і робить культуру предметом іронії в постмодерністських практиках. Друга половина ХХ ст. і ХХІ ст., що настало, є, по суті, „втечею від метафізики”, трансцендентальних основ особистості в напрямку осмислення будь-яких проявів людської діяльності як безкінечного відкритого й регламентованого тільки самим собою тексту.
В умовах всезагальної семіотизації опиняється й естетика: її традиційне смислове поле, як і усталена категоріальність, не передбачає аналітики віртуальних просторів комерційної гіпертекстуальності, безперервного потоку аудіовізуальних впливів соціуму на одиничну психіку. Більше того, дослідження художніх практик, у яких фундаментальні поняття твору й образу витіснено поняттями речі й об’єкта, з позицій класичних естетичних парадигм стають практично неможливими.
Ситуація, що склалася, виявилась цілковито особливою для музики, функціонування якої в сучасній соціокультурі концентрує в собі всі фундаментальні атрибути й протиріччя й власне соціокультурного простору, і наявного в ньому індивіда. Указана обставина пояснюється низкою причин.
По-перше, з огляду на свою видову специфіку музика має потужний екзистенціальний потенціал, у зв’язку з чим її вплив на емоційно-психологічні структури особистості здійснюється найбільш органічно. По-друге, саме музика посідає провідне місце в зростаючій щільності інформаційного середовища, вона в прямому розумінні пронизує й стискає всесвітній простір електронних комунікацій. По-третє, вплив музичного потоку, який у сучасній ситуації постійно супроводжує індивіда й не потребує особливих умов концертного залу або специфічно організованої художньої ситуації, здійснюється найбільш безпосередньо.
До цього слід додати, що всередині самої музичної культури утворилась зростаюча дискретність опус-музики (професійної авторської композиції) і поп-музики (музичного кліпу, шлягеру, хіту, які функціонують у сфері масової культури).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: БУДЕННО-МУЗИЧНА СВІДОМІСТЬ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКО-ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок