Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> збудження іонів індію повільними електронами

збудження іонів індію повільними електронами

Назва:
збудження іонів індію повільними електронами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Овчаренко Євгеній Вікторович
УДК 539.186
539.188
збудження іонів індію повільними електронами
01.04.04. – фізична електроніка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі електронних процесів Інституту електронної фізики НАН України.
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Імре Арпад Йосипович
Інститут електронної фізики НАН України,
с.н.с. відділу електронних процесів.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
ШИМОН Людвиг Людвигович
Ужгородський національний університет
МОН України,
завідувач кафедри квантової електроніки;
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Гнатченко Олена Василівна
Фізико-технічний інститут низьких температур
ім. Б.І. Вєркіна НАН України,
с.н.с. відділу спектроскопії молекулярних
кріогенних систем.
Провідна установа – Інститут фізики НАН України, відділ газової електроніки, м. Київ.
Захист відбудеться “15“ червня 2007 року о 14 00 годині на засіданні cпеціалізованої вченої ради К61.051.01 при Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Волошина 54, ауд. 181.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 9).
Автореферат розісланий “14“ травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
д. ф. - м. н., професор |
Міца В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Експериментальне вивчення механізмів непружних процесів зіткнення повільних електронів з важкими багатоелектронними позитивними іонами металів на сьогодні є важливою задачею, актуальність якої обумовлена як фундаментальною роллю атомної фізики в пізнанні основних закономірностей матеріального світу, так і численними її практичними застосуваннями в різних сферах фізики, астрофізики, інших галузях науки й техніки. За останні роки інтерес до таких досліджень значно зріс внаслідок важливої ролі процесів збудження та розпаду зв’язаних іонних і автоіонізаційних станів, а також діелектронної рекомбінації у низькотемпературній плазмі, які істотним чином визначають її енергетичний баланс та зарядовий стан. Дослідження цих процесів становить також інтерес для фізики електронних зіткнень, що зумовлено важливістю вивчення механізмів електрон-електронних взаємодій у валентних і субвалентних оболонках таких атомних систем та впливу релятивістських, кореляційних і резонансних ефектів на їх перебіг.
Огляд та аналіз літературних даних вказує на практичну відсутність експериментальних та теоретичних результатів з дослідження непружних процесів взаємодії електронів з іонами складних багатоелектронних атомних систем, що унеможливлює глибоке розуміння механізмів їх перебігу. Для таких елементів найбільш повно проведено експериментальні дослідження зі збудження спектральних ліній іонів підгрупи цинку. У цих роботах було виявлено як ефективний внесок резонансних процесів у перерізи збудження, так і суттєвий вплив субвалентної (n-1)d10 – оболонки на механізми процесів, які відбуваються у валентній оболонці. Що стосується іонів підгрупи алюмінію, схожі дослідження проведено лише для спектральних ліній іона талію та резонансної лінії іона галію. Крім того, відомі результати теоретичних розрахунків ефективних перерізів збудження для інтеркомбінаційних переходів більш легкого іона Al+. Поряд з тим в літературі відсутні результати зі збудження іона In+, який є важливим елементом для встановлення загальних закономірностей електронного збудження спектральних ліній іонів підгрупи алюмінію. Викладені обставини обумовлюють актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у відділі електронних процесів Інституту електронної фізики Національної академії наук України під час виконання наступних відомчих науково-дослідницьких тем згідно розпорядження Бюро відділення фізики і астрономії НАН України:  “Фізичні процеси та явища в атомних та молекулярних системах, ініційовані електронними, фотонними пучками і газовим розрядом”, № U006127 (2002 –  рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: збудження іонів індію повільними електронами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок