Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЕЗЛУЖНІ СКЛОКРИСТАЛІЧНІ МАТЕРІАЛИ З РЕАКЦІЙНО ЗФОРМОВАНОЮ СТРУКТУРОЮ

БЕЗЛУЖНІ СКЛОКРИСТАЛІЧНІ МАТЕРІАЛИ З РЕАКЦІЙНО ЗФОРМОВАНОЮ СТРУКТУРОЮ

Назва:
БЕЗЛУЖНІ СКЛОКРИСТАЛІЧНІ МАТЕРІАЛИ З РЕАКЦІЙНО ЗФОРМОВАНОЮ СТРУКТУРОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Пономарчук Олена Віталіївна
УДК 666.266.6
БЕЗЛУЖНІ СКЛОКРИСТАЛІЧНІ МАТЕРІАЛИ З РЕАКЦІЙНО ЗФОРМОВАНОЮ СТРУКТУРОЮ
05.17.11 – Технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімічної технології кераміки та скла Українського державного хіміко-технологічного університету (м. Дніпропетровськ), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Голеус Віктор Іванович,
Український державний хіміко-технологічний
університет, завідувач кафедри хімічної
технології кераміки та скла, м. Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Савін Лев Сергійович,
Придніпровська державна академія будівництва
та архітектури, професор кафедри екології і хімії,
м. Дніпропетровськ;
кандидат технічних наук, доцент,
Пилипчатін Леонід Дмитрийович,
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедри технології кераміки
та вогнетривів, м. Дніпропетровськ.
Провідна установа: Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
кафедра хімічної технології кераміки,
вогнетривів, скла та емалей,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться ”24” грудня 2003 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 08.078.02 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий ”21” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Мельников Б.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Склокристалічні матеріали відносять до найбільш перспективних матеріалів сучасної техніки. Особливий інтерес у науковому і практичному плані представляють собою ситали на основі безлужних систем, які характеризуються високими показниками жаростійкості, термостійкості, електрофізичних та інших властивостей.
Однак, традиційні технології їх одержання мають ряд значних недоліків. По-перше, це великі енергетичні витрати, які повязані з високою температурою варіння ситалізуючихся стекол ~1600°С з наступною термообробкою при 1100-1300°С протягом 15-16 годин. По-друге, обмежені можливості зміни фазового складу ситалів (тому що для їх синтезу необхідно використовувати тільки склоутворюючі склади). Вказане також не дозволяє одержувати ситали, у яких могли б бути виділені тугоплавкі або вогнетривкі кристалічні фази. По-третє, за традиційною технологією існують обмеження в виготовленні виробів складної конфігурації.
Подолати зазначені недоліки можна за рахунок використання порошкової (керамічної) технології одержання ситалів. При цьому кристалофазовий склад склокераміки можна проектувати, використовуючи принцип реакційного формування структури, який передбачає повне або часткове виведення зі складу скла тугоплавкого оксиду, який потім вводиться до складу порошкової композиції кристалічним наповнювачем. Вказане сприяє значному зниженню температури варіння вихідних стекол. Істотно спрощується також технологія одержання і регулювання кристалофазового складу розробленої склокераміки, зменшується тривалість процесу в цілому. У той же час розширюється область використання склокерамічних виробів.
В зв’язку з цим дисертаційна робота, яка спрямована на зниження паливно-енергетичних витрат і, відповідно, собівартості продукції шляхом розробки технології виробництва безлужних склокристалічних матеріалів низькотемпературного випалу є актуальною, перспективною та економічно доцільною.
Звязок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі хімічної технології кераміки та скла Українського державного хіміко-технологічного університету і проводилася у відповідності до планів наукових досліджень кафедри: держбюджетна тема № 03001590 “Розробка основних принципів вибору хімічного складу та технології виготовлення нових боросилікатних стекол і покриттів, карбідокремнієвої кераміки та спеціальних цементів з заданим комплексом властивостей”, номер держреєстрації 0100U001383 та держбюджетна тема № 03021690 „Фізико-хімічні основи технології виробництва нових видів скла, кераміки, покриттів та композиційних в’яжучих матеріалів”, номер держреєстрації 0102U001964.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: БЕЗЛУЖНІ СКЛОКРИСТАЛІЧНІ МАТЕРІАЛИ З РЕАКЦІЙНО ЗФОРМОВАНОЮ СТРУКТУРОЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок