Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Повісті і романи І.Чендея: неореалістичний дискурс

Повісті і романи І.Чендея: неореалістичний дискурс

Назва:
Повісті і романи І.Чендея: неореалістичний дискурс
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка
Козій Ольга Борисівна
УДК 821. 161. 2 “19” Чендей І.
Повісті і романи І.Чендея:
неореалістичний дискурс
10. 01. 01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2007
дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української літератури Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Марко Василь Петрович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка, професор кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Мельничук Богдан Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, професор кафедри української літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Балла Евеліна Юріївна,
Ужгородський національний університет, доцент кафедри української літератури.
Захист відбудеться “7” грудня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
Автореферат розіслано “6” листопада 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О.О.Гольник
загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Українська література 50-80-х років ХХ століття формувалася під ідеологічним тиском системи та єдиного творчого методу – соціалістичного реалізму. Незважаючи на те, що його адепти незмінно говорили про зв’язок із традиціями класичного реалізму, художня правда, здобута класиками ХІХ століття, виявилась неприйнятною для системи, оскільки могла бути спрямована проти існуючого ладу. Вимоги партійності і народності літератури, культивування “нормованої” правди вели до акцентації типових рис героя – представника певного класу на шкоду зображення неповторної людської особистості.
Дехто з письменників, передусім О. Гончар, Гр.Тютюнник, А.Дімаров, Г.Тютюнник, П.Загребельний, Ю.Мушкетик, В.Дрозд, Ю.Мейгеш та інші – в окремих творах чи в творчості загалом – виходив за межі соцреалізму. Одним з таких майстрів слова є І.Чендей. Письменник прожив довге життя (20 травня 1922 року – 29 листопада 2005 року) та залишив чималу творчу спадщину. Він автор двох романів, дев’яти повістей, близько сімдесяти великих та малих оповідань, нарисів. І.Чендей – лауреат премій імені Андрія Головка за роман “Скрип колиски” (1987), імені Володимира Винниченка (1988) та Державної премії України імені Т.Шевченка (1994) за книгу “Калина під снігом”, 1993 року був нагороджений Почесною відзнакою Президента України. Він також прославився як співавтор сценарію фільму “Тіні забутих предків”.
Незмінний був інтерес письменника до художньої правди. Він не обминав суперечливих явищ тогочасної дійсності, за що був підданий нещадній критиці партійними функціонерами. Пов’язуючи художній досвід І.Чендея з традиціями реалізму, помічаємо збагачення творчості майстра здобутками інших творчих напрямків, що надало творам нового забарвлення. Така поліфонічність манери письма дає підстави визначити творчість І.Чендея як неореалістичну.
Актуальність теми дослідження зумовлена кількома чинниками: необхідністю нового прочитання й уважного вивчення художнього досвіду талановитих українських майстрів слова, яким довелося жити й творити в умовах тоталітарної системи; потребою адекватної оцінки художніх пошуків окремих письменників, у тому числі й І.Чендея, які сміливо долали канони, розширюючи шляхи до художньої правди. На відміну від класичного реалізму, неореалізм, до якого еволюціонував І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Повісті і романи І.Чендея: неореалістичний дискурс

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок