Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОМІНО-РЕАКЦІЇ СУЛЬФІНІЛКАРБАНІОНІВ З КЕТОНАМИ

ДОМІНО-РЕАКЦІЇ СУЛЬФІНІЛКАРБАНІОНІВ З КЕТОНАМИ

Назва:
ДОМІНО-РЕАКЦІЇ СУЛЬФІНІЛКАРБАНІОНІВ З КЕТОНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,55 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
УДК 547.512+547.51
КІРІЙ Антон Валентинович
ДОМІНО-РЕАКЦІЇ
СУЛЬФІНІЛКАРБАНІОНІВ З КЕТОНАМИ
Спеціальність 02.00.03 – органічна хімія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії та технології органічних речовин Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Науковий керівник: доктор хімічних наук
Фокін Андрій Артурович, Національний
технічний університет України “Київський
політехнічний інститут”, м. Київ, професор.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Сергучов Юрій Олексійович, Інститут
органічної хімії НАН України,
м. Київ, завідувач відділом
доктор хімічних наук, професор
Гунько Володимир Моісейович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
м. Київ, завідувач відділом.
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 21.12.2000р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.217.01 при Інституті органічної хімії НАН України за адресою: 02094, м. Київ, вул. Мурманська, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України.
Автореферат разісланий 20.11.2000р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук, професор ____________________ Н. Г. Фещенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження нових доміно-процесів - послідовних різних реакцій, що відбуваються в незмінних умовах без додаткового введення реагентів - є дуже важливою та актуальною проблемою в органічній хімії. Цей підхід значно спрощує синтез і, таким чином, зменшує витрати на реагенти, розчинники та енергію. Особливо це стосується розробки таких загальних та селективних методів, за допомогою яких утворення нових карбон-карбонових зв’язків супроводжується додатковою функціоналізацією субстрату. Як показали попередні дослідження, вивчення хімічних властивостей деяких “класичних” сірковмісних нуклеофільних реагентів в “незвичних” для них високотемпературних умовах виявилось надзвичайно плідним.
Нами встановлено, що при взаємодії кетонів з димсил-натрієм (ДМСН) в жорстких умовах замість в–гідрокси-сульфоксидів утворюються відповідні гомоалілтіоли – важливі інтермедіати для синтезу біологічно активних сполук. Реакція є доміно-процесом, який включає стадії приєднання, дегідратації, перегрупування і відновлення. Особливе значення, на наш погляд, має нове [2,3]-сигматропне перегрупування алілсульфініл-карбаніонів (АСК) яке заслуговує спеціального теоретичного вивчення.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є дослідження механізмів доміно-реакцій сульфініл-карбаніонів з кетонами експериментальними та сучасними розрахунковими (квантовохімічними) методами та виявлення їх синтетичного потенціалу.
Зв’язок роботи з науковими програмами кафедри. Робота виконувалася згідно з планами наукових досліджень кафедри органічної хімії та технології органічних сполук НТУУ “КПІ” при підтримці Міннауки України (договір № Ф4/212-97).
Наукова новизна отриманих результатів. Експериментально встановлено, що схема доміно-реакції димсил-натрію з кетонами включає стадії приєднання, дегідратації, перегрупування та відновлення. Реакція має загальний характер і реалізується з карбонільними сполуками та сульфоксидами різної будови в одностадійному чи багатостадійному варіантах. Вперше знайдено, що похідні АСК можуть вступати в [2,3]-сигматропне перегрупування. Детальними квантовохімічними дослідженнями показано, що [2,3]-сигматропне перегрупування АСК відбувається узгоджено і синхронно через ароматичні перехідні структури. Знайдено, що незважаючи на різну природу атомів, що беруть участь у перегрупуванні, та різний ступінь синхронності реакцій, перехідні структури для інших [2,3]-сигматропних перегрупувань також мають значний ароматичний характер.
Практичне значення одержаних результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: ДОМІНО-РЕАКЦІЇ СУЛЬФІНІЛКАРБАНІОНІВ З КЕТОНАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок