Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАҐНЕТНИХ ПРОЦЕСІВ З УРАХУВАННЯМ ЯВИЩА ГІСТЕРЕЗИСУ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАҐНЕТНИХ ПРОЦЕСІВ З УРАХУВАННЯМ ЯВИЩА ГІСТЕРЕЗИСУ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАҐНЕТНИХ ПРОЦЕСІВ З УРАХУВАННЯМ ЯВИЩА ГІСТЕРЕЗИСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,42 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національний університет "Львівська політехніка"
Грицків Юрій Іванович
УДК 51.001.57:538.23
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАҐНЕТНИХ ПРОЦЕСІВ З УРАХУВАННЯМ ЯВИЩА ГІСТЕРЕЗИСУ
01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка"
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор технічних наук, доцент
Самотий Володимир Васильович,
Національний університет "Львівська політехніка",
професор кафедри "Автоматика та телемеханіка"
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Синицький Лев Аронович,
Національний університет ім. І. Франка, м.Львів
- кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Кулинич Ярослав Петрович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка, м. Львів
Провідна установа - Державний науково-дослідний інститут
інформаційної інфраструктури Державний комітет
зв’язку та інформатизації і НАН України,
відділ інформаційних технологій і систем, м.Львів.
Захист відбудеться "25" травня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. С. Бандери, 12)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий "19" квітня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Ткаченко С.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Застосування комп’ютера для наукових цілей спричинило появу нових ефективних методів чисельного аналізу. Такі методи використовуються при написанні прикладних програм аналізу режимів роботи пристроїв і систем.
Результати чисельного аналізу електромагнетних пристроїв залежать від перехідних процесів у їх маґнетопроводах та методу розв’язування рівнянь стану маґнетопроводу і способу врахування його маґнетних властивостей. Задача ускладнюється явищем гістерезису. Практично при її вирішенні доводиться застосовувати наближені аналітичні або чисельні методи.
Нелінійність характеристики впливає на точність розрахунку, і тому нехтування цим явищем може призвести до значних кількісних і якісних спотворень.
Дисертаційна робота присвячена розробленню методу врахування гістерезису в усталених режимах роботи електромаґнетних пристроїв (ЕМП). Складність такої задачі полягає у тому, що для адекватного відображення гістерезису слід змоделювати поведінку диполя в електромаґнетному полі, але через велику кількість диполів така задача не є реальною навіть при використанні обчислювальної техніки. Тому для досягнення поставленої мети слід розробити математичну модель гістерезису, котра не ґрунтується на фізичній суті процесу перемаґнечування. Така модель повинна використовувати відомі чисельні методи і невелику кількість експериментальних даних.
Усталені режими є основними і найбільш тривалими режимами роботи ЕМП, тому гістерезис враховується саме тут, і головну увагу ми приділяємо саме їх аналізу.
Маючи систему диференціальних рівнянь стану електромагнетного пристрою (ЕМП), які інтегруються до усталення можна розрахувати усталений процес. Це приводить, до накопичення похибки чисельного інтегрування.
Найбільш вдалим підходом до аналізу усталених режимів ЕМП є використання ітераційного методу Ньютона розв’язування нелінійних рівнянь періодичності. По суті – це модель чутливості до початкових умов.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у рамках програми "Створення технічних засобів математичного та метрологічного забезпечення для систем автоматики, зв’язку та передачі інформації, вимірювальної та обчислювальної техніки", що виконувалась на кафедрі автоматики та телемеханіки Національного університету "Львівська політехніка".
Мета і задачі дослідження: Метою дисертаційної роботи є розроблення методу врахування гістерезису в усталених режимах роботи електромагнетних пристроїв, основаного на методі прискореного пошуку усталених режимів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАҐНЕТНИХ ПРОЦЕСІВ З УРАХУВАННЯМ ЯВИЩА ГІСТЕРЕЗИСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок