Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНГІБІТОРИ ТА АКТИВОВАНЕ ВУГІЛЛЯ НА ОСНОВІ ОБПАЛОГО ЛИСТЯ

ІНГІБІТОРИ ТА АКТИВОВАНЕ ВУГІЛЛЯ НА ОСНОВІ ОБПАЛОГО ЛИСТЯ

Назва:
ІНГІБІТОРИ ТА АКТИВОВАНЕ ВУГІЛЛЯ НА ОСНОВІ ОБПАЛОГО ЛИСТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКО-ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ І ВУГЛЕХІМІЇ
ІМ. Л. М. ЛИТВИНЕНКА
ЛЕСИШИНА ЮЛІЯ ОСТАПІВНА
УДК: 634.0.866.631.571
ІНГІБІТОРИ ТА АКТИВОВАНЕ ВУГІЛЛЯ НА ОСНОВІ
ОБПАЛОГО ЛИСТЯ
02.00.13 – нафтохімія і вуглехімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор хімічних наук, професор
Дмитрук Олександр Філаретович,
Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського,
завідувач кафедри хімії.
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Бутузова Людмила Федорівна,
Донецький національний технічний університет, завідувач кафедри хімічної технології палива
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Кошовський Богдан Іванович,
Науково-дослідний інститут гірничорятувальної справи та пожежної безпеки “Респіратор”, провідний науковий співробітник відділу боротьби з ендогенними пожежами
Захист відбудеться “28” 02. 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 70).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 70).
Автореферат розісланий “18” 01_2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 Раєнко Г.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Одержання вуглецевих сорбентів, а саме активованого вугілля (АВ), на основі відходів рослинного походження є важливою задачею раціонального використання природних ресурсів. ЇЇ вирішення дозволить підвищити комплексність переробки відновної рослинної сировини, на основі якої можна одержувати різноманітні цінні продукти харчового і технічного призначення. До відновних рослинних відходів відноситься й обпале листя, яке щорічно накопичується на території міст. У більшості випадків обпале листя або спалюють, або вивозять на смітники, забруднюючи при цьому навколишнє середовище токсичними сполуками. Тому прагнення до раціонального використання цієї відновної рослинної сировини є вельми доречним.
У літературі зустрічаються лише деякі відомості про можливості раціонального використання обпалого листя. В основному його використовують у не переробленому вигляді в якості палива, кормової домішки чи біоорганічного добрива. В той же час напрямки утилізації обпалого листя можна урізноманітнити, піддаючи цю сировину фізико-хімічній переробці з одержанням на її основі активованого вугілля, біологічно активних речовин та інших продуктів. Для визначення способів переробки обпалого листя необхідні дані щодо хімічного складу цієї сировини, його залежності від породи і місця зростання дерев, які є практично не дослідженими. Детальне вивчення властивостей одержаних продуктів є підгрунттям для визначення шляхів їх можливого практичного застосування. Підходи до фізико-хімічної переробки відновних рослинних відходів, у тому числі й обпалого листя, в корисні продукти є перспективними і сприяють ефективному розв’язанню низки проблем: поліпшенню екологічної обстановки промислових регіонів, знаходженню додаткових джерел вуглецьумісної сировини і т.ін.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі хімії Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського у межах науково-дослідницьких тем ”Харчові антиоксидантні домішки та сорбенти з рослинної сировини Донецького регіону” № державної реєстрації 0106U08909, шифр Д-2002-7, “Фізико-хімічне дослідження продуктів переробки рослинної сировини Донецького регіону”
№ державної реєстрації 0106U008908, шифр Д-2005-12.
Мета та завдання роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ІНГІБІТОРИ ТА АКТИВОВАНЕ ВУГІЛЛЯ НА ОСНОВІ ОБПАЛОГО ЛИСТЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок