Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЛОНГОВАНА ЕПІДУРАЛЬНА АНЕСТЕЗІЯ У СОБАК І КІЗ

ПРОЛОНГОВАНА ЕПІДУРАЛЬНА АНЕСТЕЗІЯ У СОБАК І КІЗ

Назва:
ПРОЛОНГОВАНА ЕПІДУРАЛЬНА АНЕСТЕЗІЯ У СОБАК І КІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,68 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський зооветеринарний інститут
СЛЮСАРЕНКО Дмитро Вікторович
УДК: 619:616-089.636.39.7
ПРОЛОНГОВАНА ЕПІДУРАЛЬНА АНЕСТЕЗІЯ
У СОБАК І КІЗ
16.00.05 – ветеринарна хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хірургії Харківського зооветеринарного інституту Міністерства аграрної політики України
Наукові керівники:
· кандидат ветеринарних наук Воронін Іван Іванович, Харківський зооветеринарний інститут, доцент кафедри хірургії
· кандидат ветеринарних наук Юрченко Леонід Іванович, Харківський зооветеринарний інститут, завідувач кафедри хірургії, доцент
Офіційні опоненти:
· доктор ветеринарних наук, професор Фоменко Григорій Миколайович, Харківський зооветеринарний інститут, завідувач кафедри анатомії свійських тварин,
· кандидат ветеринарних наук Тихонюк Леонід Андрійович, Білоцерківський державний аграрний університет, доцент кафедри хірургії
Провідна установа: Національний аграрний університет, кафедра хірургії Кабінету Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться ____21 травня____________ 2001 р. о _10__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.070.01 при Харківському зооветеринарному інституті (62341, аудиторія №2, п/в Мала Данилівка, Дергачівський район, Харківська область).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського зооветеринар-ного інституту (п/в Мала Данилівка, Дергачівський район, Харківська область)
Автореферат розісланий “19” __квітня____________ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент Савенко М.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На даному етапі розвитку ветеринарії велике практичне значення має одна з її клінічних галузей - хірургія, а одним із основоположних питань хірургії є знеболювання. У наш час існує численна кількість методів, які викликають втрату чутливості як всього організму, так і окремих його ділянок. Деякі з них мають свої недоліки – це необхідність використання складного обладнання, досить висока токсичність наркотичних речовин, властивість їх викликати значне пригнічення дихання, несприятливу дію на серце, гемодинаміку, складність керування наркозом, наявність стадії збудження та ін. (Г.М. Дарбинян, В.Б.Головчинский, 1972; В.С.Щелкунов, 1976; Л.П.Чепкий, В.Ф.Жалко-Титаренко, 1983; А.А.Бунятян, 1997 ).
Серед методів знеболювання епідуральна анестезія займає далеко не останнє місце. Вона добре відома ветеринарним фахівцям, клінічно використовується десятки років, хоча в нашій країні в дрібних тварин не одержала належного розповсюдження. У той же час при вивченні клінічних і фізіологічних особливостей епідуральної блокади виявлено багато цікавого, і було б справедливим висунути ці дослідження в розряд важливих наукових направлень у сучасній анестезіології.
У ветеринарній і гуманітарній медичній літературі є повідомлення про використання катетеризації епідурального простору з подальшою кількаразовою ін’єкцією розчину анестетика через катетер. За цими повідомленнями дана методика може використовуватись як метод пролонгованого знеболювання під час оперативних втручань, як метод післяопераційного знеболювання і як різновид патогенетичної терапії. Відомо її використання у великої рогатої худоби (R.T. Skarda, W.W. Muir, 1979; S.C. Hussian, A. Kumar, 1989; R. T. Skarda, W. W. Muir, J. A. E. Hubbel, 1989), у коней (E.M. Green, R.C. Cooper, 1984; T.L.Grubb, T.W.Reibold, M.J.Huber, 1992; R. T. Skarda, W. W. Muir, 1994), у овець (С.Д. Рамазанов, 1993) і собак (A.M. Klide, L.R. Soma, 1968; A.M. Klide, 1971; K. Bonath, K. Gerlach, W. Gilbert, 1985; J.C. Thurmon, W.J. Tranquilli, G.J. Benson, 1996; Р. Пульняшенко, 1997; Ж. Хозгуд та ін., 2000). Літературні дані, які вказують про катетеризацію епідурального простору з подальшим кількаразовим уведенням місцевого анестетика в кіз, відсутні.
Результати пошукових дослідів по використанню ксилазину та лідокаїну дали змогу намітити нові перспективи застосування цих препаратів для пролонгованого епідурального знеболювання: ксилазину - у вигляді рометару для премедикації у собак і лідокаїну як місцевого анестетика для епідурального введення у собак і кіз.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОЛОНГОВАНА ЕПІДУРАЛЬНА АНЕСТЕЗІЯ У СОБАК І КІЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок