Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ТАХІАРИТМІЙ: ДІАГНОСТИКА, ПРОФІЛАКТИКА І КОРЕКЦІЯ УСКЛАДНЕНЬ

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ТАХІАРИТМІЙ: ДІАГНОСТИКА, ПРОФІЛАКТИКА І КОРЕКЦІЯ УСКЛАДНЕНЬ / сторінка 6

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ТАХІАРИТМІЙ: ДІАГНОСТИКА, ПРОФІЛАКТИКА І КОРЕКЦІЯ УСКЛАДНЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,78 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
В усіх спостереженнях основним захворюванням з'явилася ішемічні хвороба серця (ІХС), атеросклеротичний і постінфарктний кардіосклероз. 10 пацієнтам операція доповнювалася ампутацією вушка лівого передсердя (3 випадки) з торакотомного доступу й у 7 спостереженнях - перев'язка вушка лівого передсердя торакоскопічним доступом. Ми вважаємо цю операцію гарним методом профілактики емболічних ускладнень у пацієнтів із ФП у віддаленому періоді. При застосуванні такого способу лікування тромбоемболічні ускладнення не зареєстровані в жодного пацієнта. Виявлена статистично достовірна різниця з групою хворих, у яких застосовувалася стандартна трансвенозна електродеструкція ПШ з'єднання.
Серед захворювань системи кровообігу, що інвалідизують, порушення серцевого ритму посідають четверте місце, уступаючи лише ішемічній хворобі серця, гіпертонічній хворобі і вадам серця. Слід зазначити, що хворі з тахіаритміями, як правило, працездатного віку. В умовах Донбасу це нерідко люди важкої фізичної праці, зайняті в гірничодобувній промисловості. Хірургічне лікування цих пацієнтів і повернення їх до професійної діяльності має велике соціальне значення. У нашій клініці протягом періоду 1988-2000 р. зроблена ТЕД ПШ з'єднання - 311 і РЧА - 38 хворим. З них 46 пацієнтів (13,2%) до захворювання працювали в гірничодобувній промисловості. Це були чоловіки віком від 32 до 57 років. Летальність в аналізованій групі в ранньому післяопераційному періоді - нульова, госпітальні ускладнення не відзначені. ТЕД чи РЧА ПШ з'єднання з наступною імплантацією ЕКС дозволяє нормалізувати чи істотно поліпшити гемодинаміку і підвищити якість життя пацієнтів. Виходячи з вищевикладеного, ми вважаємо, що показання до оперативного лікування порушень ритму серця повинні враховувати не тільки медичні, але і соціальні фактори. Курси кардіотропної терапії при наявності показань проводяться цьому контингенту хворих у спеціалізованих кардіологічних стаціонарах за місцем проживання. Іноді буває необхідна консультація психолога, тому що в пацієнтів молодого і середнього віку адаптація до ЕКС відбувається з трудом через сформовані стереотипи мислення. З 46 робітників гірничодобувної промисловості 28 повернулися до колишньої професії (60,9 %), 18 - переведені на більш легкі форми праці (39,1%).
Таким чином, ТЕД чи РЧА ПШ з'єднання й імплантація ЕКС у хворих з різними порушеннями ритму серця дозволяє їм продовжувати трудову діяльність, що має велике значення в зв'язку з ростом популяції пацієнтів працездатного віку, які перетерпіли кардіохірургічні втручання.
Ми маємо у своєму розпорядженні досвід оперативного лікування 42 хворих з різними формами ТА (як ізольованих, так і сполучених з іншими ураженнями серця) в умовах штучного кровообігу.
З приводу синдрому Вольфа-Паркінсона-Вайта (ВПВ) у нашій клініці в умовах штучного кровообігу за стандартною методикою [Бокерия Л.А., 1989] оперовані 26 пацієнтів. У них нами виявлені і усунуті 29 додаткових провідних шляхів (ДПШ). Про ефективність деструкції ми судили за подовженням інтервалу PQ, зникненням D-хвилі і неможливістю провокувати тахікардію. Позитивні результати електродеструкції пучка Кента були отримані у всіх 26 пацієнтів. Середній час операції становив 5,3±0,8 години. Середній час ШК чи допоміжного кровообігу 37±21 хв. Летальних наслідків не було. У терміни від 6 місяців до 7 років оглянуті 24 хворих. Їм зроблено черезстравохідна електростимуляція (ЧСЕС) – напади тахікардії не індукуються.
Метод відкритої електродеструкції ДПШ при синдромі ВПВ в сполученні з ФП і без неї є ефективним і надійним. Він практично не має ускладнень, що вимагають спеціального лікування. Основним способом визначення локалізації ДПШ є інтраопераційне епікардіальне картирування, що і служить критерієм ефективності операції.
Радикальне хірургічне лікування ФП на сьогоднішній день представлено складними оперативними втручаннями (операції типу "коридор", "лабіринт"), що виконуються в умовах ШК, що підвищує ризик для життя пацієнта і значно збільшує імовірність ускладнень, у тому числі таких, котрі характерні для операцій зі ШК.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ТАХІАРИТМІЙ: ДІАГНОСТИКА, ПРОФІЛАКТИКА І КОРЕКЦІЯ УСКЛАДНЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок