Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ РОЗВИВАЛЬНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ СИТУАЦІЇ У ВИЩИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ РОЗВИВАЛЬНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ СИТУАЦІЇ У ВИЩИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ / сторінка 8

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ РОЗВИВАЛЬНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ СИТУАЦІЇ У ВИЩИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,89 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
) звітувались про засвоєння фрагментів соціально-психологічних знань, необхідних для формування у педагога розвивальних форм спілкування. Ми переконались, що таке поєднання є ефективним.
Екзистенціальна гра робить студента “відкривачем”, “творцем” духовних цінностей та наукових істин шляхом стимулювання рефлексії власних емоційно-диспозиційних реакцій на зміст матеріа-лу, що вивчається. Такі рефлексовані реакції надають цінностям та істинам, які стали їх предметом, особистісного екзистенціального смислу, що інтенсивно стимулює інтерес, схильності, задатки, здіб-ності як психологічну основу самоактуалізації – оптимального само-розвитку особистості. Тому екзистенціальна гра ґрунтується на інди-відуальному, особистісно-диспозиційному сприйманні студентом ду-ховних цінностей та наукових істин, що унеможливлюється без діалогічного, суб’єкт-суб’єктного спілкування з викладачем та інши-ми студентами, яке і є контактом на рівні автентичних екзистен-ціальних переживань і в якому усунені всілякі комунікативні бар’єри та утиски. Отож, методика екзистенціальної гри є комунікативно-розвивальною.
Принципи екзистенціальної гри дозволяють утворити гнучку, варіативну психолого-педагогічну основу розвивального спілкування безпосередньо в навчальному процесі у вищих закладах освіти. Вони дозволяють піднести учіння до рівня екзистенціальної рефлексії емоційно-диспозиційних переживань особистості духовно-ціннісного змісту навчального матеріалу на основі захоплююче-цікавого, діало-гічно-дискусійного спілкування, в якому активно застосовуються особливо актуальні, значущі для студента екзистенціальні поняття: добро – зло, свобода – залежність і т. ін. Отож всі предмети і теми навчальних програм вищих закладів освіти, які мають духовно-ціннісну базу, повинні опановуватись студентами шляхом активної рефлексії автентично-смислового відгуку на ідейно-емоційний зміст цих цінностей, що забезпечує діалогічне спілкування і екзистен-ціальна дискусія. Лиш за таких умов буде створена розвивальна комунікативна ситуація, яка відповідає гуманістичній освітянській політиці.
Ігрова комунікативна ситуація навколо наукових істин, які не мають безпосереднього духовно-ціннісного, екзистенціально-особис-тісного змісту, створюється шляхом звільнення цих істин від ру-тинних подробиць, зв’язків. Такий мисленнєвий процес викликає емоції на кшталт ігрових та естетичних. Діалогічно-дискусійне “очищення істини” під час аудиторного заняття захоплює студентів, зачаровує їх інтелектуальною творчістю.
Важливим ігровим аспектом розвивальної комунікативної ситуації є естетичний тонус спілкування. Ми дійшли висновку, що естетичний зміст спілкування ґрунтується на ігровому рівні, а також на фасцинації на тій підставі, що фасцинативні якості особистості викликають в оточуючих емоції, які мають очевидну спорідненість з естетичними. Фасцинативні якості – це: високо-імпровізаційний, загострено-ситуативний, глибокий, широкоосяжний розум; прямий, променистий, теплий погляд, багатий у тембровому та інтона-ційному відношенні голос, бадьорий і плавний ритм мовлення (як домінуючий ігровий ритм), мелодійний, як музика і т. ін.
Важливу роль у комунікативній грі відіграють невербальні засоби спілкування, серед яких фасцинативними є: приваблива зов-нішність (“ореол красивості”), акуратність, охайність, чистота, стиль одягу, його вигляд і якість; зачіска; макіяж; прикраси; парфуми; життєва сила та енергія; життєрадісність; бадьорість; розкутість; невимушеність; постава, хода і особливо міміка, які виражають позитивно забарвлені емоційні стани. Добір, вироблення цього всього має шанс набути психологічного змісту цікавої, захоплюючої гри.
Ігровим моментом розвивальної комунікативної ситуації у ВЗО є також захист викладача від маніпуляцій студентів, який виключає приниження, ураження гідності студента тощо.
Ефективним засобом відкривання психічних каналів для адекватного розуміння і сприймання особистістю інформації, в тому числі такої, що суперечить її позиції, установці, є маніпулятивно-ігрова за своїм психологічним змістом комплементарність, у якій неприпустимими є очевидне перебільшення, грубі, незграбні лестощі, образливий підтекст, повчання тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ РОЗВИВАЛЬНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ СИТУАЦІЇ У ВИЩИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок