Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інвестиційне забезпечення розвитку економіки регіону (на прикладі західних прикордонних областей)

Інвестиційне забезпечення розвитку економіки регіону (на прикладі західних прикордонних областей)

Назва:
Інвестиційне забезпечення розвитку економіки регіону (на прикладі західних прикордонних областей)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,85 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Другов Олексій Олександрович
УДК 330.322:332.1:339.92 (477+438)
Інвестиційне забезпечення розвитку економіки регіону
(на прикладі західних прикордонних областей)
Спеціальність: 08.10.01 –
Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бєлєнький Петро Юхимович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пила Василь Іванович,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, заступник директора
кандидат економічних наук Кардаш Вікторія Іванівна
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ проблем розвитку і розміщення будівельно-виробничого комплексу, м. Київ.
Захист відбудеться 24 березня 2005 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 22 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Інвестиційна діяльність є джерелом та основною передумовою розвитку економіки регіонів. Саме тому розробленню та реалізації механізмів упровадження інвестиційної діяльності на регіональному рівні відводиться істотне місце серед інших напрямів регіональних досліджень.
Цей напрям досліджень є важливий та складний. Важливий, оскільки від результатів його розробки буде залежати подальший розвиток економіки регіонів. Складний, через низку причин: по-перше, кожен регіон України має свої специфічні особливості, як сфері функціонування інвестиційних механізмів, так і щодо тенденцій соціально-економічного розвитку; по-друге, на розробку дієвих рекомендацій та їх реалізацію немає багато часу, якщо не зможемо в найкоротші строки активізувати інвестиційну діяльність, досягти високих темпів приросту економіки, ми програємо конкурентну боротьбу на товарних ринках і станемо лише “сировинним придатком Європи”, куди прагнемо інтегруватись; по-третє, необхідно розробити саме комплекс заходів щодо активізації інвестиційної діяльності, який дозволить також, при його впровадженні, збалансувати розвиток окремих регіонів, оскільки, коли сильні регіони – тоді сильна і держава, коли половина регіонів – депресивні, інша половина приймає на себе тягар забезпечення їх соціальних потреб, стримуючи тим самим свій розвиток, а держава в цілому є слабкою.
Однією зі специфічних особливостей регіонів, що накладають свій відбиток і на інвестиційну діяльність, є транскордонне співробітництво. Особливого значення воно набуває враховуючи курс України на зближення та подальший вступ до ЄС. Це фактично той фактор, що сприяє адаптації частини регіонів України (західних прикордонних областей) до європейських умов. Відповідно особливої ваги і набувають дослідження інвестиційної діяльності як джерела соціально-економічного розвитку в умовах наявності транскордонних зв’язків.
Теоретичні, методичні та прикладні аспекти регіональної інвестиційної діяльності, регулювання інвестиційних процесів та формування привабливого інвестиційного клімату в регіонах висвітлені в наукових працях таких українських вчених, як О. Амоша, О. Бланк, Є. Бойко, В. Войцехівський, В. Геєць, Б. Данилишин, М. Долішній, О. Дьомін, В. Загорський, Є. Крикавський, М. Козоріз, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Інвестиційне забезпечення розвитку економіки регіону (на прикладі західних прикордонних областей)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок