Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підприємницька та меценатська діяльність родини Терещенків в Україні ( 1861 - 1917 р.р.)

Підприємницька та меценатська діяльність родини Терещенків в Україні ( 1861 - 1917 р.р.)

Назва:
Підприємницька та меценатська діяльність родини Терещенків в Україні ( 1861 - 1917 р.р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,71 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський університет імені Тараса Шевченка
На правах рукопису
Ткаченко Олеся Віталіївна
УДК 947.083(477):364.4
Підприємницька та меценатська діяльність
родини Терещенків в Україні ( 1861 - 1917 р.р.)
Спеціальність 07.00.01 - історія України
Автореферат на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Національного педагогічного університету ім.М.Драгоманова.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор кафедри архівознавства і спеціальних галузей історичної науки Київського університет імені Тараса Шевченка Щербак Микола Григорович
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор Путро Олексій Іванович, завідуючийкафедрою країнознавства Словянського університету.
кандидат історичних наук, Ступак Федір Якович, доцент кафедри соціології Національного медичного університету імені О.Богомольця
Провідна установа Інститут історії України НАН України, м.Київ
Захист дисертації відбудеться “11” листопада 1998 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 01.01.38 у Київському університеті імені Тараса Шевченка ( 252017, м.Київ, вул.Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “8” жовтня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук,
доцент О.П.Гончаров
Загальна характеристика дисертації
Вступ. Актуальність дослідження. Державотворчі процеси в незалежній Україні органічно пов’язані з суспільними відносинами, що виникали на зламних етапах розбудови української державності. За нових суспільно-політичних умов, що склалися на рубежі 1980-90-х років історична наука, відмовившись від застарілих догм веде активний науковий пошук історичної правди. Для того, щоб він мав ефективний характер, потрібні історіографічні праці, які покликані вивести історичну думку на новий рівень узагальнень. Саме історіографія повинна сприяти поглибленню теоретичного рівня творчої праці істориків, підвищувати якість та результативність конкретно-історичних розвідок.
Селянське питання, а саме земля в широкому розумінні, та в її вартісному виразі, відношення до неї сільськогосподарського виробника-- була тим об’єктом, що викликав напругу та соціальні вибухи в суспільстві. В умовах сучасної України, як і 80 літ тому, аграрна проблема продовжує стояти на порядку денному не знаходячи належного теоретичного обгрунтування. З огляду на це, для вітчизняної історичної науки значну актуальність становить відстеження та узагальнення багаторічного досвіду вивчення наріжних питань української революції.
Одним із важливих завдань дослідників сьогодні є переосмислення ролі селянського питання в українській революції, об’єктивне відтворення умов за яких здійснювалося вивчення проблеми з 1917 року до сучасного періоду. Визначення факторів, які негативно впливали як на історичну науку в цілому, так і на дослідження даної теми зокрема. Стан сучасної розробки питання вимагає від вчених створення спеціального історіографічного дослідження в якому було б здійснено аналіз наукової спадщини, охарактеризовано сумарні досягнення різних історіографічних шкіл та напрямків з даної проблеми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках підготовки спеціального курсу “Українська державність 1917-1921 роках у зарубіжній та вітчизняній історіографії”, який розробляється на історичному факультеті Черкаського державного університету ім. Б.Хмельницького.
Об’єктом аналізу виступають наукові праці істориків, політологів, економістів з аграрної проблематики, боротьби найчисельнішої верстви нації за землю напередодні і в роки української революції, за доби Центральної Ради і Української Держави гетьмана П.Скоропадського.
Предметом дослідження є вивчення тенденцій розвитку історичних знань з селянського питання, стану аграрних відносин, причин селянських рухів, їх спрямованості в 1917- 1918 рр., виявлення повноти дослідження цих проблем у працях опублікованих в 1920-90-х рр.
Стан наукової розробки проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Підприємницька та меценатська діяльність родини Терещенків в Україні ( 1861 - 1917 р.р.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок