Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНІ ПРОТИРІЧЧЯ У ПОСТТОТАЛІТАРНИХ СИСТЕМАХ: МЕТОДОЛОГІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА РОЗВ’ЯЗАННЯ

СОЦІАЛЬНІ ПРОТИРІЧЧЯ У ПОСТТОТАЛІТАРНИХ СИСТЕМАХ: МЕТОДОЛОГІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА РОЗВ’ЯЗАННЯ

Назва:
СОЦІАЛЬНІ ПРОТИРІЧЧЯ У ПОСТТОТАЛІТАРНИХ СИСТЕМАХ: МЕТОДОЛОГІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА РОЗВ’ЯЗАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,37 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Х А Р К І В С Ь К И Й В І Й С Ь К О В И Й У Н І В Е Р С И Т Е Т
 

ДАНІЛ’ЯН ОЛЕГ ГЕННАДІЙОВИЧ
УДК 14: (316.48 + 316.83)
СОЦІАЛЬНІ ПРОТИРІЧЧЯ У ПОСТТОТАЛІТАРНИХ
СИСТЕМАХ:
МЕТОДОЛОГІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ
ТА РОЗВ’ЯЗАННЯ
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Харків - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Харківського військового університету Міністерства оборони України.
Науковий консультант - доктор філософських наук, професор
ШКОДА Володимир Васильович, старший науковий співробітник науково-дослідного відділу наукових проблем військової освіти Харківського військового університету.
Офіційні опоненти:
- доктор філософських наук, професор МИХАЛЬЧЕНКО Микола Іванович, головний науковий співробітник Інституту соціології НАН України;
- доктор філософських наук, професор БОЙЧЕНКО Іван Васильович, провідний науковий співробітник Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України;
- доктор філософських наук, професор ТИТОВ Володимир Данилович, завідувач кафедрою логіки Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого.
Провідна установа: Харківський університет внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ, м. Харків.
Захист відбудеться «24 » грудня 1998 р. о 15 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.702.05 при Харківському військовому університеті за адресою: 310043, м. Харків, майдан Свободи, 6, ауд.Д 606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 310043, м. Харків, майдан Свободи, 6.
Автореферат розісланий «21» листопада 1998 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філоcофських наук, професор МАНУЙЛОВ Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні посттоталітарні держави, зокрема і Україна, переживають один із найдраматичніших періодів своєї історії. Цей період характеризується загостренням соціальних протиріч у всіх сферах життя суспільства, виникненням на їх основі різноманітних і надзвичайно гострих конфліктів: страйків, зіткнень на міжнаціональному rрунті, міжрегіональних і міждержавних конфронтацій. Суспільству доводиться платити за загострення соціальних протиріч високу ціну: їх наслідком стали людські жертви, найгостріша економічна криза, політична нестабільність і незчисленні моральні втрати. Вузли могутніх конфліктів, що утворилися на території посттоталітарних держав, погрожують існуванню не лише соціумів, що їх породили, але й людської цивілізації в цілому. Тому не випадково проблема соціальних протиріч перехідного періоду від тоталітаризму до демократичної системи суспільно-політичного буття набула в сучасних умовах особливої актуальності. В зв’язку з цим здається гранично важливим теоретичне обrрунтування і розробка комплексу проблем, пов’язаних із специфікою соціальних протиріч у посттоталітарних системах, визначення їх типології, форм розвитку і особливостей прояву в перехідних процесах на мікро-, макро- і глобальному рівнях. Важливе значення має проблема типових і особливих властивостей посттоталітарного соціуму в генерації конфліктогенних процесів і в реакціях на конфліктні процеси.
Актуальність даної роботи обумовлена також великою практичною потребою в дослідженнях соціальних протиріч, конфліктів. У той час, коли складні соціальні процеси в Україні та інших посттоталітарних державах неможливо раціонально пояснити, а тим більше ефективно ними керувати без розуміння ролі в їхній динаміці соціальних протиріч, більшість суб’єктів управління (державних, суспільно-політичних, профспілкових організацій) виявляють слабке розуміння внутрішніх причин того, що відбувається, нездатність адекватно оцінювати і реагувати на кризові явища. Як правило, це пов’язане з відсутністю експертизи виникаючих конфліктів, прикладних методик моніторингу, створення яких залежить від глибокої методологічної оцінки власне соціальних протиріч та їх фазових перетворень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНІ ПРОТИРІЧЧЯ У ПОСТТОТАЛІТАРНИХ СИСТЕМАХ: МЕТОДОЛОГІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА РОЗВ’ЯЗАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок