Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зниження енергоспоживання в апаратах з абсорбційно-дифузійними холодильними машинами шляхом організації раціональних теплових режимів генераторного вузла

Зниження енергоспоживання в апаратах з абсорбційно-дифузійними холодильними машинами шляхом організації раціональних теплових режимів генераторного вузла

Назва:
Зниження енергоспоживання в апаратах з абсорбційно-дифузійними холодильними машинами шляхом організації раціональних теплових режимів генераторного вузла
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Одеська державна академія холоду
Тюхай Денис Станіславович
УДК 621.575.932:621.565.92
Зниження енергоспоживання в апаратах з абсорбційно-дифузійними холодильними машинами шляхом організації раціональних теплових режимів генераторного вузла
Спеціальність 05.05.14 - холодильна і кріогенна техніка, системи кондиціювання.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній академії харчових технологій, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Тітлов О.С., Одеська державна академія харчових технологій.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор Нікульшин Р.К., Одеська державна академія холоду.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Гліксон А.Л., “Інститут нових технологій”, м. Одеса, зам. директора по науковій роботі.
Провідна установа - НДІ “Шторм”, м. Одеса, Міністерство промислової політикі
України.
Захист відбудеться 11 вересня 2000 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.087.01 при Одеській державній академії холоду (ОДАХ), за адресою: 65026, Україна, м. Одеса, вул. Дворянська, 1/3 – зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ОДАХ за адресою: 65026, Україна, м. Одеса, вул. Дворянська, 1/3.
Автореферат розісланий 21 липня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лагутін А.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід на озонобезпечні холодоагенти, здійснюваний в нинішній час в холодильній техніці‚ знов привернув увагу розробників до абсорбційно-дифузійних холодильних машин (АДХМ).
Робоче тіло АДХМ - водоаміачний розчин з додатком інертного газу – водню або гелію екологічно безпечне – має практично нульові значення озоноруйнівного потенціалу та потенціалу “парникового” ефекту.
Апарати з АДХМ мають і ряд таких унікальних якостей‚ як: а) безгучність‚ висока надійність та тривалий ресурс; б) можливість використання в одному апараті декількох різних джерел теплової енергії – як електричних‚ так і альтернативних (теплота згоряння органічного палива‚ сонячне випромінювання); в) можливість роботи з неякісними джерелами енергії, в тому числі і електричної в діапазоні напруги мережі 160…240 В. До достоїнства АДХМ слід віднести мінімальну вартість серед існуючих типів побутового холодильного обладнання.
Апарати з АДХМ забезпечують весь діапазон температур холодильного зберігання в побуті (від мінус 18 С до 12 С) як в стаціонарних, так і в транспортних умовах.
Разом з тим виробництво абсорбційних холодильних апаратів в різних країнах світу складає лише 5…10% від загального обсягу випуску побутових холодильних приладів. Така структура виробництва склалася із-за їх підвищеного (на 40…60 %) енергоспоживання у порівнянні з компресорними аналогами. Це призводить до додаткових експлуатаційних витрат та вносить відповідний вклад до формування парникового ефекту (непряма складова критерію TEWI).
Таке становище пов'язане як з недосконалістю циклу АДХМ, так і з недостатньою науковою та інженерною проробкою питань енергозбереження в сучасній побутовій абсорбційній холодильній техніці.
Цим і визначається актуальність нинішньої роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася у відповідності з планами бюджетних НДР Міністерства освіти України №0195U003455 “Розробити та дослідити апарати на основі абсорбційних холодильних машин для первинної термічної обробки та зберігання харчових продуктів в умовах фермерських та сільських господарств України”, і №0197U016061 “Наукові основи створення нових енергозберігаючих екологічно безпечних холодильних машин та установок для зберігання сільськогосподарської продукції” та “Науково-методологічні основи енергозбереження при холодильному зберіганні сільськогосподарських продуктів, напівфабрикатів та сировини”.
Метою нинішньої роботи є зниження енергоспоживання апаратів з АДХМ різного функціонального призначення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Зниження енергоспоживання в апаратах з абсорбційно-дифузійними холодильними машинами шляхом організації раціональних теплових режимів генераторного вузла

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок