Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм формування та забезпечення економічної безпеки

Механізм формування та забезпечення економічної безпеки

Назва:
Механізм формування та забезпечення економічної безпеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,29 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут економіки промисловості
УДК 338.24+330.1
Покотиленко Руслан Вікторович
Механізм формування та забезпечення
економічної безпеки
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування і
регулювання економіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк) у відділі економічних проблем охорони праці та соціальної політики.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Новікова Ольга Федорівна,
Інститут економіки промисловості НАН
України (м. Донецьк), керівник відділення
соціально-економічних проблем.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Кваснюк Борис Євгенович, Інститут
економічного прогнозування НАН України
(м. Київ), заступник директора інституту;
доктор економічних наук, професор
Александров Іван Олександрович,
Інститут економіки промисловості НАН
України (м. Донецьк), завідуючий сектором
відділу проблем ефективного використання
виробничого потенціалу.
Провідна установа - Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України
(м. Донецьк), кафедра “Міжнародна економіка”.
Захист відбудеться 23 травня 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 Інституту економіки проми-словості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Універ-ситетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “19” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Л.М. Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тривалий кризовий стан економіки, непослідовність дій у проведенні радикальних економічних реформ, загальна неефективність процесу соціально-економічних трансформацій в Україні призвели до значних економічних і соціальних втрат у суспільстві та державі. Негативні економічні наслідки економічних реформ перетворились у вагомі загрози національній безпеці країни у всіх її сферах, особливо в економічній та соціальній.
Сучасне соціально-економічне становище України характеризується зниженням обсягів виробництва; збитковістю більшості стратегічно важливих підприємств; глибокою структурною деформацією вітчизняного виробництва; сировинною спрямованістю експорту; великою імпортною залежністю економіки від постачання енергоносіїв; значним зменшенням національного багатства; великими темпами зростання боргової залежності держави; посиленням диференціації соціально-економічного розвитку регіонів; критично низькою народжуваністю та надмірно високою смертністю; зростанням демографічного навантаження на населення працездатного віку; падінням рівня життя; низьким рівнем оплати праці, збільшенням рівня бідності; досить великим рівнем безробіття з урахуванням прихованого; великим рівнем тінізації економіки; зростанням соціальної апатії та напруженості в суспільстві.
Практично по всіх визначених світовою практикою порогових значеннях показників економічної безпеки Україна пересягла небезпечну межу. Показник падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) відносно базового періоду (1990 р.) перевищує максимальне порогове значення у 2001 р. і становить 12,9%. Падіння обсягів виробництва має сталу тенденцію коливання біля критичної межі, низьке його фізичне зростання до базового періоду. Деформація галузевої структури виробництва характеризується зменшенням обсягу продукції галузей, які визначають ступінь науково-технічного та соціально-економічного розвитку країни. Виробництво продукції машинобудування та металообробки зменшилось у 2 рази, легкої – у 8, харчової – у 1,2. У промисловості значно збільшилась питома вага чорної та кольорової металургії (у 2 рази), паливної (у 1,5), електроенергетики (у 5). Це обумовлює формування експортно-сировинної моделі економіки України і низький рівень її соціальної орієнтації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Механізм формування та забезпечення економічної безпеки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок