Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Металургійні властивості хромітових руд ПОБУЖжя і розробка раціональних режимів отримання високовуглецевого феррохрому

Металургійні властивості хромітових руд ПОБУЖжя і розробка раціональних режимів отримання високовуглецевого феррохрому

Назва:
Металургійні властивості хромітових руд ПОБУЖжя і розробка раціональних режимів отримання високовуглецевого феррохрому
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,13 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Міністерство освіти І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ГРІНШПУНТ ВАДИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 669.168.001.8
Металургійні властивості хромітових руд ПОБУЖжя і розробка раціональних режимів отримання високовуглецевого феррохрому
Спеціальність 05.16.02 “Металургія чорних металів”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукописом.
Робота виконана в Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
доктор технічних наук, професор
КАМКІНА Людмила Володимирівна,
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедрою теорії металургійних
процесів і фізичної хімії
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Рабиновіч Олександр Вольфовіч, завідуючий кафедрою металургії кольорових металів Національної металургійної академії України, (м.Дніпропетровськ);
кандидат технічних наук Сиваченко Віктор Михайлович, завідуючий лабораторією виробництва феросплавів Українського науково-дослідного інституту спеціальних сталей, сплавів і феросплавів (м. Запоріжжя).
Провідна установа: Інститут чорної металургії НАН України ім. акад. З.І. Некрасова (м.Дніпропетровськ).
Захист відбудеться “23” травня 2006 р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03 Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної металургійної академії України, 49600, м.. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий 17. 04. 2006 р.
В. об. вченого секретаря
Спеціалізованої вченої
ради Д 08.084.03, д.т.н., проф. Иващенко В.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи.
Останніми роками вуглецевий ферохром знаходить широке застосування при виплавці легованих сталей, що викликає необхідність розвитку на Україні виробництва хромових феросплавів на базі використовування вітчизняної сировини. Прояви рудоносності хромітів на Україні були виявлені ще в 50-х роках минулого століття. Проте, через відносно малу продуктивність рудних тіл і за наявності хромітів Казахстану і Західного Уралу, геологорозвідувальні роботи мали обмежений характер. Знайдені прояви хромітів в середньому Побужжі оцінювалися як малоперспективні. Попередні дослідження кернових проб показали, що по хімічному і мінералогічному складах, текстурі рудних тіл хроміти Побужжя не відповідали діючим в ті роки кондиціям на хромові руди і концентрати. З часом, через збільшену потребу в хромітах, в світовій практиці переглянуті нормативні документи як на власне хроміти, так і на хромові феросплави у напрямі зниження вмісту Cr2O3 в рудах, концентратах і хрому в хромових феросплавах.
Актуальність і необхідність всебічногоо вивчення хромітів Побужжя і оцінка їх металургійних властивостей обумовлена потребами України у власній хромітовій сировині. Розвідані нині їх запаси можуть розглядатися як сировинна база на найближчі 40-50 років.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Актуальність постановки і необхідність виконання дисертаційної роботи підтверджується тим, що одержані результати теоретичних і експериментальних досліджень реалізовані здобувачем відповідно до виконання Державної програми розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року, Державної програми енергозбереження в чорній і кольоровій металургії і програми Міністерства освіти України, а також в рамках виконання науково-дослідних робіт по координаційних планах міністерства промислової політики України, галузевих інститутів і тематичним планам Національної металургійної академії України (тема Г006F15212 № держ. реєстрації 0103U003214 “Фундаментальні дослідження взаємодій у складних оксидно-металевих системах та створення новітніх технологій одержання сплавів та матеріалів на основі раціонального використання сировинної бази України, поліметалічних конкрецій та техногенних відходів”)
Мета і задачі дослідження
Метою роботи є теоретичне обгрунтування, експериментальні дослідження і розробка технологічних рекомендацій по використанні вітчизняної сировини при виплавці високовуглецевого ферохрому.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Металургійні властивості хромітових руд ПОБУЖжя і розробка раціональних режимів отримання високовуглецевого феррохрому

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок