Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ РАДІОЕКОЛОГІЇ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ РАДІОЕКОЛОГІЇ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ РАДІОЕКОЛОГІЇ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,97 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство освіти і науки України
Державний вищий навчальний заклад
„Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”
СЛАВОВА Тетяна Володимирівна
УДК 630*1:539.16:621.039.57(477)(091)”19”
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ РАДІОЕКОЛОГІЇ В УКРАЇНІ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
07.00.07 – історія науки і техніки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Переяслав–Хмельницький – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Вергунов Віктор Анатолійович,
Державна наукова сільськогосподарська
бібліотека УААН, директор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Нікітчина Світлана Олександрівна,
ДВНЗ „Переяслав–Хмельницький
державний педагогічний університет
імені Григорія Сковороди”,
професор кафедри управління освітою
 
кандидат історичних наук
Деркач Олексій Павлович,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри сільського машинобудування
та обладнання лісового комплексу
 
Захист відбудеться „21” грудня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.053.01 у ДВНЗ „Переяслав–Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди” (08401, м. Переяслав–Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30, ауд. 160)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ „Переяслав–Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”
(08401, м. Переяслав–Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30)
Автореферат розісланий „____” ____________ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент О.Ф.Глоба
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Великим науково–технічним досягненням ХХ ст. стало освоєння людством атомної енергії. У багатьох країнах атомна енергетика стає основним екологічно чистим джерелом енергії за умов ретельного виконання вимог розміщення, будівництва і експлуатації відповідних об’єктів. Аварії на об’єктах атомної енергетики, випробувальні вибухи ядерної зброї в атмосфері, під землею і у воді призвели до забруднення радіоактивними речовинами значної частини планети.
Закономірності і механізми міграції радіонуклідів у харчових і біологічних ланцюгах, дію іонізуючого опромінення на організм тварин і рослин вивчає сільськогосподарська радіоекологія. Дані цієї науки використовуються радіологією для раціонального планування і проведення оперативного і поточного контролю за радіоактивним забрудненням зовнішнього середовища і розробки науково обґрунтованих методів зниження включення радіонуклідів у продукцію рослинництва і тваринництва.
Нині, коли Україна переживає період реформаторського оновлення, стверджує свою самостійність і державність, як ніколи раніше, актуальним стає необхідність поглибленого вивчення історії вітчизняної науки. Серед її напрямів одне з провідних місць займає історія екологічної науки, зокрема радіоекології. Ґрунтовне дослідження історичних витоків виникнення, становлення та розвитку основних її напрямів, аналіз сучасної їх спрямованості як в Україні так і за кордоном та вивчення наукової спадщини вітчизняних учених–екологів має поліпшити дослідницьку справу вивчення історичного внеску наукових колективів, окремих учених у розвиток радіоекології. Систематизований історичний досвід дасть можливість запобігати повторенню помилок минулого, серйозних прорахунків у розв’язанні радіоекологічних проблем, допоможе оптимальному плануванню дій з мінімізації наслідків усіх можливих аварій техногенного та природного походження. Саме цим і зумовлений вибір теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною і виконано в контексті наукової проблематики досліджень Центру історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки УААН: „Історія започаткування, становлення та розвитку сільськогосподарської дослідної справи в Україні” (номер державної реєстрації 0102U001526).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ РАДІОЕКОЛОГІЇ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок