Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА РИТОРИКА В ДІАЛОЗІ «СХІД-ЗАХІД»: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

ПОЛІТИЧНА РИТОРИКА В ДІАЛОЗІ «СХІД-ЗАХІД»: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ПОЛІТИЧНА РИТОРИКА В ДІАЛОЗІ «СХІД-ЗАХІД»: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ХАРЧЕНКО Юлія Володимирівна
УДК 321. 01
ПОЛІТИЧНА РИТОРИКА В ДІАЛОЗІ «СХІД-ЗАХІД»:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії факультету психології та соціології
Національного авіаційного університету.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
ДРОТЯНКО Любов Григорівна,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ПАРАХОНСЬКИЙ Борис Олександрович,
Національний інститут проблем
міжнародної безпеки
РНБО України,
завідувач відділу глобальної безпеки та
європейської інтеграції;
кандидат філософських наук, доцент
КАРАУЛЬНА Наталія Вікторівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії гуманітарних наук.
Захист відбудеться «23» червня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.17 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий « » травня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. О. Шашкова
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. На початку свого формування риторика поставала засобом поетичного мистецтва, що сприяв появі стилістики. Стародавні мислителі показували, що майстерно використане слово впливає на свідомість і навіть здатне змінити долю народів. Термін же «політична риторика» почали активно використовувати за часів Другої світової й «холодної» воєн, коли популяризувалося виробництво зброї масового знищення, а «мова погроз» стала основним інструментом «гонки озброєнь». Це активізувало філософське осмислення мови загалом і політичної мови зокрема у вітчизняній і зарубіжній літературі з середини ХХ ст. Її визначали як сукупність несумісних ігор, які мають специфічні правила (Л. Вітгенштейн, Дж. Остін, Б. Рассел, П. Стросон, Дж.Сьорл). Принципи діяльнісної теорії оволодіння мовою обґрунтовані в працях психологів Л.С. Виготського, О.Р. Лурія, Ж. Піаже та інших. Структуралісти Р. Барт, Ж. Дерріда, К. Леві-Строс, М. Фуко розрізняли терміни «мова» (або «структура») й «висловлювання» (або «дискурс»).
«Лінгвістичний поворот» у філософії веде до використання риторики як інструменту політичного дискурсу (Г.-Г. Ґадамер, Ю. Хабермас). Що ж до аналізу політичної мови, то структуралісти схилялися до ідеї наявності «політичного» – владних відносин – у самій мові. Представник помірного гегельянства Л. Макінтайр вказує на відмінність лінгвістичних спільнот, яка ґрунтується на протиставленні традицій, у тому числі й політичних.
Особливості сучасного східного політичного дискурсу певною мірою висвітлена А.І. Кобзєвим, М.І. Конрадом, В.В. Малявіним, О.О. Масловим та іншими, які ретельно проаналізували специфіку східної культури, а також у працях східних філософів Вон Кью Кіта, Ду Хун Вея, С. Накамура, М. Сагена, Д.Т. Судзукі, Чжоу Цзунхуа, які виявили сутнісні ознаки східних мов. Представник орієнтальних студій Е. Саїд аналізує специфіку дискурсивних проблем культурної репрезентації, а також висвітлює питання, що торкаються зображення ісламу в політичній риториці Заходу.
У Ж.-Ф. Ліотара риторика перетворюється на «ідею наукового пошуку». Дж. Ваттімо вивчає зв’язок між риторикою та постмодерною філософією, де остання виступає онтологічною філософією події, а риторика набуває антимодерністського виміру сучасності. Термін «політична риторика» використовує й П. Рікьор, який указує на наявність «політичного» в усіх сферах соціального буття.
Внаслідок глобалізаційних процесів і посилення взаємодії народів та країн, постмодерні студії все активніше абсорбують цінності східних культур, спекулюють на символах східного дискурсу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА РИТОРИКА В ДІАЛОЗІ «СХІД-ЗАХІД»: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок