Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ ВІДЕОІНФОРМАЦІЇ НА ЛЕКЦІЙНИХ І СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТТЯХ ПРИ ВИВЧЕННІ ПРИРОДНИЧИХ ПРЕДМЕТІВ У ШКОЛАХ НОВОГО ТИПУ

ЗАСОБИ ВІДЕОІНФОРМАЦІЇ НА ЛЕКЦІЙНИХ І СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТТЯХ ПРИ ВИВЧЕННІ ПРИРОДНИЧИХ ПРЕДМЕТІВ У ШКОЛАХ НОВОГО ТИПУ

Назва:
ЗАСОБИ ВІДЕОІНФОРМАЦІЇ НА ЛЕКЦІЙНИХ І СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТТЯХ ПРИ ВИВЧЕННІ ПРИРОДНИЧИХ ПРЕДМЕТІВ У ШКОЛАХ НОВОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Одарченко Наталія Іванівна
УДК 371.333
ЗАСОБИ ВІДЕОІНФОРМАЦІЇ
НА ЛЕКЦІЙНИХ І СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТТЯХ
ПРИ ВИВЧЕННІ ПРИРОДНИЧИХ ПРЕДМЕТІВ
У ШКОЛАХ НОВОГО ТИПУ
13.00.01 – теорія та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України
Науковий керівник — кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Волинський Володимир Павлович,
Інститут педагогіки АПН України, завідувач лабораторією шкільного обладнання
Офіційні опоненти — доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України,
Гончаренко Семен Устимович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, головний науковий співробітник—
кандидат педагогічних наук,
Жук Юрій Олексійович,
Інститут змісту і методів навчання МО України, завідуючий відділом дидактичних засобів навчання
Провідна установа — Херсонський державний педагогічний університет, кафедра педагогіки
Захист відбудеться 25 червня 1999 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .452.03 в Інституті педагогіки АПН України (252053, м. Київ, вул. Артема, 52а).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий 21 травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради М.П. Легкий
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Одним із важливих завдань середньої загальноосвітньої школи є створення сприятливих передумов для успішної майбутньої діяльності учнів у суспільному житті.
Разом з тим, як зазначається у Державній національній програмі “Освіта” (Україна XXI століття), існуюча в Україні система освіти ще не задовольняє вимог, які постають перед нею в умовах розбудови української державності. Це виявляється передусім у неповній практичній реалізації принципів, які забезпечують цілісність і наступність навчання при одержанні різних рівнів освіти, зокрема в системі середніх загальноосвітніх та вищих навчальних закладів. Наявність вищенаведених суперечностей підтверджується й наслідками проведених нами діагностичних досліджень у вищих навчальних закладах. На основі аналізу одержаних емпіричних даних встановлено, що приблизно 50 відсотків студентів, як правило, на перших курсах мають досить посередню успішність. Середній показник успішності першокурсників за наслідками навчання в першому семестрі становить 3,3 бали. Пов’язано це з непідготовленістю випускників середніх загальноосвітніх шкіл до лекційних і семінарських форм проведення занять, які є специфічними для вищих навчальних закладів.
Проблемі запровадження лекційних та семінарських занять у практику навчання в середніх загальноосвітніх школах присвячені роботи авторів М.П.Гузика, Л.С.Кохановського, Н.І.Мудрик, С.М.Саакяна, А.В.Сергєєва, Н.І.Стяглик, А.В.Усової, І.Г.Щербакової та ін. Проте слід відзначити, що і на сьогодні ця проблема є актуальною.
При цьому, механічне й науково необгрунтоване запровадження цих форм занять у практику роботи середніх навчальних закладів освіти у багатьох випадках призводить до зниження ефективності навчання і супроводжується негативним впливом на здоров’я учнів (М.Г.Апанасенко, С.У.Гончаренко, Ю.І.Мальований, О.І.Огієнко, В.Є.Римаренко та ін.). Практично всі педагоги-дослідники цілком виправдано вважають, що для якісного сприймання та усвідомлення навчального матеріалу, який подається на лекційних і семінарських заняттях, потрібно мати чітко сформовану систему умінь та навичок, певний рівень розвитку пізнавальних можливостей стосовно такого виду розумової діяльності. Про те, успішне виконання поставлених завдань можливе за умови систематичного застосування лекційних та семінарських занять із використанням сучасних інформаційних засобів навчання, інших видів наочності. Здійснити це можна у таких професійно орієнтованих ланках освіти, як школи нового типу з притаманними їм організаційно-педагогічними передумовами функціонування навчально-виховного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗАСОБИ ВІДЕОІНФОРМАЦІЇ НА ЛЕКЦІЙНИХ І СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТТЯХ ПРИ ВИВЧЕННІ ПРИРОДНИЧИХ ПРЕДМЕТІВ У ШКОЛАХ НОВОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок