Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діагностика ізоляції високовольтних трансформаторів струму під робочою напругою

Діагностика ізоляції високовольтних трансформаторів струму під робочою напругою

Назва:
Діагностика ізоляції високовольтних трансформаторів струму під робочою напругою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,97 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
Яцейко Андрій Ярославович
УДК 621.311
Діагностика ізоляції високовольтних трансформаторів струму під робочою напругою
Спеціальність 05.14.02 – електричні станції, мережі і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі “Електричні системи та мережі” Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Журахівський Анатолій Валентинович,
професор кафедри “Електричні системи та мережі” Національного університету “Львівська політехніка” МОН України.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, с. н. с.
Танкевич Євгеній Миколайович,
провідний науковий співробітник відділу
автоматизації електричних систем Інституту
електродинаміки НАН України, м. Київ; –
кандидат технічних наук, доцент
Рубаненко Олександр Євгенійович,
доцент кафедри “Електричні станції і системи”
Вінницького національного технічного
університету МОН України.
Провідстанова: донецький національний технічний університет
Захист дисертації відбудеться “04” березня 2008 р. об 11 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .187.03 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м. Київ – 57, просп. Перемоги, 56. Тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м. Київ – 57, проспект Перемоги, 56.
Автореферат розіслано “16”січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Бібік
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Під час експлуатації електрообладнання в ньому відбуваються незворотні фізико-хімічні процеси старіння ізоляції, які згодом можуть призвести до виходу його з ладу, а це в свою чергу веде до зниження надійності роботи підстанції та енергосистем в цілому, а в аварійних режимах – до розладу електропостачання споживачів, значних матеріальних збитків і навіть людських жертв. Отже, своєчасна та достовірна діагностика стану ізоляції високовольтного електрообладнання – важливе та актуальне питання сьогодення.
Розглянуті існуючі способи та методи діагностики ізоляції високовольтних трансформаторів струму підтверджують доцільність проведення діагностики під робочою напругою. Однак, пропоновані дотепер методи та схемно-технічні рішення щодо їх реалізації мають певні недоліки стосовно достовірності та точності отримуваних результатів, оскільки за проведення вимірювань на змінному струмі складно виключити з результатів вимірів струми впливів та завад, які можуть суттєво впливати на отримувані результати.
Тому необхідна розробка нових методів і засобів діагностики та контролю ізоляції високовольтних трансформаторів струму, спрямованих на підвищення достовірності одержуваних результатів та ефективності засобів діагностики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи відповідає проблемам, якими займається кафедра “Електричні системи та мережі” Національного університету "Львівська політехніка", присвяченим дослідженням стосовно підвищення ефективності функціонування електроенергетичних і електропостачальних систем.
Дослідження, результати яких використані в дисертаційній роботі, пов’язані з виконанням: * 
держбюджетного договору ДБ/Коло (№ДР 0105U000608) “Інтелектуальні технології для ідентифікації та керування електроенергетичних систем”, де здобувачем виконано аналіз характеристик основних видів високовольтної ізоляції та методів й способів діагностики стану ізоляційних конструкцій; *
госпдоговору №7175 (№ДР 0105U007540) “Розробка принципів побудови пристроїв контролю ізоляції високовольтних апаратів 110-500 кВ під робочою напругою”, де здобувачем виконано розробку методу діагностики високовольтної ізоляції конденсаторного типу під робочою напругою та розробку принципових схем пристрою контролю ізоляції, що реалізує цей метод;* 
госпдоговору №0013№ДР 0106U001757) “Розробка методу неперервного контролю під робочою напругою ізоляції трансформаторів струму 330 кВ на підстанціях ЗЕС”, де здобувачем здійснено розробку алгоритмів проведення комплексної діагностики стану ізоляції високовольтних трансформаторів струму під робочою напругою та запропоновано принципи побудови систем, що дозволяють здійснювати таку діагностику.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Діагностика ізоляції високовольтних трансформаторів струму під робочою напругою

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок