Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНО-ОСОБИСТІСНІ ОСОБЛИВОСТІ МЕНЕДЖЕРІВ СЕРЕДНЬОЇ ЛАНКИ В КРИЗОВИХ СИТУАЦІЯХ: ПСИХОДИНАМІЧНИЙ ПІДХІД

ІНДИВІДУАЛЬНО-ОСОБИСТІСНІ ОСОБЛИВОСТІ МЕНЕДЖЕРІВ СЕРЕДНЬОЇ ЛАНКИ В КРИЗОВИХ СИТУАЦІЯХ: ПСИХОДИНАМІЧНИЙ ПІДХІД

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНО-ОСОБИСТІСНІ ОСОБЛИВОСТІ МЕНЕДЖЕРІВ СЕРЕДНЬОЇ ЛАНКИ В КРИЗОВИХ СИТУАЦІЯХ: ПСИХОДИНАМІЧНИЙ ПІДХІД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,81 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ К. Д. УШИНСЬКОГО (м. Одеса)
РОДІНА Наталія Володимирівна
УДК: 159.922 – 057.175 “36”
ІНДИВІДУАЛЬНО-ОСОБИСТІСНІ ОСОБЛИВОСТІ МЕНЕДЖЕРІВ СЕРЕДНЬОЇ ЛАНКИ В КРИЗОВИХ СИТУАЦІЯХ: ПСИХОДИНАМІЧНИЙ ПІДХІД
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті
ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Білявський Ілля Григорович
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Титаренко Тетяна Михайлівна,
Інститут соціальної та політичної психології АПН
України, завідувач лабораторії соціальної психології
особистості;
кандидат психологічних наук, доцент
Кудріна Тетяна Семенівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченко, доцент кафедри медичної психології та психодіагностики
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “11” листопада 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03 в Південноукраїнському державному педагогічному університет імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65008 м. Одеса, вул. Ніщинського, 1, ауд. 14.
З дисертацією можна познайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “10” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибух Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економіка незалежної України нині перебуває в умовах затяжної та всеосяжної кризи, яка в першу чергу характеризується нестабільністю у виробничій і фінансовій сферах, швидкими змінами умов ділової активності, зростанням конкуренції у всіх галузях діяльності на ринку товарів і послуг.
Головна причина ринкової неспроможності, кризи в Україні, – ігнорування законів управління на вищому державному рівні, некомпетентність керівників, низький рівень менеджменту. З кризи економіку може вивести тільки новий тип управління – антикризовий (Є.М. Коротков, Л.А. Лігоненко, А.Д. Чернявський). У звўязку з цим особливої актуальності набуває вивчення тих психологічних характеристик керівного персоналу, які забезпечують успіх професійної діяльності в умовах затяжної економічної кризи.
Нині в Україні і в Росії вивчення особистісних особливостей керівників здійснюється, як правило, для психологічного відбору та у процесі їх професійної підготовки (О.О. Бодальов, В.А. Бодров, Є.М. Борисова, Л.М. Собчик, В.А. Співак, А.Ю. Трофімов та ін.). В зарубіжній психології аналогічні дослідження нечисленні. Вони присвячені виявленню залежності професійної успішності керівників від типу їх особистості і базуються здебільшого на пўятифакторній моделі особистості “Big Five” та дихотомічній - “екстраверсія-інтраверсія” (C.S. Bruck and T.D. Allen; J.J. Connolly, C.Viswesvaran; T.A Judge, D.Heller, M.K. Mount; J.W. Lounsbury , L.W.Gibson, R.P.Steel, E.D. Sundstrom and J.L. Loveland; S.E. Seibert and M.L. Kraimer; S.K Sokoya.; J. H. Wayne, N. Musisca and W. Fleeson та ін.).
Незважаючи на значну кількість праць, що стосуються вивчення особистісних особливостей менеджерів у кризових ситуаціях, вони все ще мають фрагментарний характер і потребують поглиблення та уточнення. Необхідність проведення психологічних досліджень індивідуально-особистісних особливостей менеджерів середньої ланки у кризових ситуаціях відзначається В.Царським, А.Д. Чернявським, Ю.М. Швалбом, A. Furnham, відомими вченими у галузі психології менеджменту. На їхню думку, ці дослідження сприятимуть зміні сутності та стилю менеджменту підприємства, мобілізації працівників для того, щоб домогтися їх нормального функціонування відповідно до вимог ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНО-ОСОБИСТІСНІ ОСОБЛИВОСТІ МЕНЕДЖЕРІВ СЕРЕДНЬОЇ ЛАНКИ В КРИЗОВИХ СИТУАЦІЯХ: ПСИХОДИНАМІЧНИЙ ПІДХІД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок