Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДИЧНИХ ОСНОВ ОЦІНКИ ТА ОБЛІКУ ВТРАТ ДЕКОРАТИВНОГО КАМЕНЮ ПРИ ЙОГО ВИДОБУВАННІ

РОЗРОБКА МЕТОДИЧНИХ ОСНОВ ОЦІНКИ ТА ОБЛІКУ ВТРАТ ДЕКОРАТИВНОГО КАМЕНЮ ПРИ ЙОГО ВИДОБУВАННІ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДИЧНИХ ОСНОВ ОЦІНКИ ТА ОБЛІКУ ВТРАТ ДЕКОРАТИВНОГО КАМЕНЮ ПРИ ЙОГО ВИДОБУВАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
“ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
УДК 622.1: 622.35+622.013
КІСЄЛЬ ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
РОЗРОБКА МЕТОДИЧНИХ ОСНОВ ОЦІНКИ ТА ОБЛІКУ ВТРАТ ДЕКОРАТИВНОГО КАМЕНЮ ПРИ ЙОГО ВИДОБУВАННІ
Спеціальність 05.15.01 – Маркшейдерія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі геотехнологій та промислової екології гірничо-екологічного факультету в Житомирському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Житомир)
Науковий керівник :
доктор технічних наук, професор Бакка Микола Терентійович, завідувач кафедри геотехнологій та промислової екології Житомирського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Житомир)
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Назаренко Валентин Олексійович, професор кафедри маркшейдерії Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук, доцент Шолох Микола Васильович, доцент кафедри маркшейдерії Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Кривий Ріг)
Провідна установа: Український державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України, відділ гірського тиску (м. Донецьк)
Захист дисертації відбудеться “15 06 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.05 Державного вищого навчального закладу “Донецький національний технічний університет” за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, І навч. корп. ВАЗ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного вищого навчального закладу “Донецький національний технічний університет” (м. Донецьк, вул. Артема, 58, ІІ навч. корп.)
Автореферат розісланий “10 05 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, д.т.н., проф. В.П. Кондрахін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За обсягами запасів декоративного каменю Україна посідає провідне місце в світі. На її території нараховується близько трьохсот родовищ та проявів декоративного каменю, з яких половина розроблюється. Річний видобуток блоків становить 150–160 тис. м3. В Україні працює близько 800 каменеобробних підприємств, які щорічно виготовляють 2,5 млн. м2 продукції з декоративного каменю. Маючи великий ресурсний потенціал декоративного каменю, Україна за обсягами видобування блоків, виготовлення кам’яної продукції та її експорту займає, на жаль, останні місця. Аналіз сучасного стану каменевидобування засвідчує, що основними причинами низької конкурентоспроможності блоків вітчизняних підприємств є їх низька якість та невідповідність світовим стандартам, що зумовлено недосконалістю технології видобування блоків та її негативним впливом на технологічні, фізико-технічні та декоративні властивості сировини. Видобування блоків високоміцних порід залишається все ще трудомістким процесом і не забезпечує на відповідному рівні їх якісні показники, а каменевидобувна галузь України відчуває великий дефіцит блоків декоративного каменю. Ефективність каменеобробного виробництва, матеріалоємність продукції, що випускається, втрати сировини при її переробці на продукцію цілком і повністю залежать від таких якісних показників блоків, як їх розміри, монолітність породи, нерівності відколу лицьових поверхонь, кількість відбитих кутів і ребер. При видобуванні блоків мають місце великі кількісно-якісні втрати каменю. До причин, які зумовлюють погіршення властивостей каменю та його втрат належать: використання при підготовці блоків до виймання недосконалих способів руйнування порід; недостатнє врахування особливостей будови масиву та їхнього впливу на якість блоків при їх видобуванні; недосконалість чинних стандартів на блоки; недосконалі технічні і технологічні розробки комплексності використання сировини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДИЧНИХ ОСНОВ ОЦІНКИ ТА ОБЛІКУ ВТРАТ ДЕКОРАТИВНОГО КАМЕНЮ ПРИ ЙОГО ВИДОБУВАННІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок