Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАРАНТУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ПРОВІДНИХ ДЕРЖАВ ТА СУЧАСНІСТЬ

ГАРАНТУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ПРОВІДНИХ ДЕРЖАВ ТА СУЧАСНІСТЬ

Назва:
ГАРАНТУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ПРОВІДНИХ ДЕРЖАВ ТА СУЧАСНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,07 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Луньков Артур Володимирович
УДК 94:323 + 327(477)”1930/2000”
ГАРАНТУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ПРОВІДНИХ ДЕРЖАВ
ТА СУЧАСНІСТЬ
Спеціальність 20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії, теорії та практики культури Національного університету „Львівська політехніка”.
Науковий керівник: Ткачук Павло Петрович, кандидат історичних наук, доцент, начальник Інституту Сухопутних військ Національного університету „Львівська політехніка”
Офіційні опоненти: Трофимович Володимир Васильович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії Національного університету „Острозька академія”
Пулим Олександр Вікторович, кандидат історичних наук, доцент, начальник кафедри логістики Інституту Сухопутних військ Національного університету „Львівська політехніка”
Провідна установа: Національна академія оборони України Міністерства оборони України м.Київ
Захист відбудеться 13 квітня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 Національного університету „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул. С.Бандери, 12, корп. 4, ауд. 204.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розіслано 03 березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 35.052.15
доцент В.І.Гусєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодення свідчить, що наприкінці XX століття світ переживав такий період якісних змін, які кардинально трансформували економічну, політичну, соціальну та інші його системи. Активізувалися інтеграційні процеси на глобальному і регіональному рівнях, з однієї сторони, і загострилося суперництво між світовими і регіональними силовими центрами за збереження і посилення свого впливу – з іншої, що значною мірою обумовлено терористичною агресією в Сполучених Штатах Америки у вересні 2001 року, і згодом подіями у Росії, Афганістані, Іраку, Іспанії, Великобританії та інших країнах світу.
Виняткової гостроти набули „асиметричні” загрози. Міжнародний тероризм, який став найбільш загрозливим викликом цивілізації, небезпека проведення нових широкомасштабних терористичних актів із застосуванням компонентів зброї масового ураження, незаконне розповсюдження цієї зброї, торгівля наркотиками та організована злочинність пустили глибоке коріння і набули непомірних масштабів. Все це спричинило нагальну потребу – формування нових систем безпеки, метою яких би стало припинення і нейтралізація екстремізму в світі.
В загальній системі безпеки будь-якої держави, поряд з міжнародною і регіональною, за критерієм масштабності прояву виступає національна безпека. Основними об’єктами національної безпеки є: особистість, суспільство, держава. Наприклад, концепція національної безпеки України визначає існування, самозбереження і прогресивний розвиток України як суверенної держави, що залежить від здійснення цілеспрямованої політики щодо захисту її національних інтересів.
Варто підкреслити, що концепція національної безпеки держави перманентно розвивається відповідно до тих цінностей, тих потреб, які має нація і які вона вважає на тому чи іншому етапі історичного розвитку важливими та пріоритетними. Так, якщо у 1991 році найважливішим національним інтересом українського народу було здобуття незалежності, самостійності, то одним з найвагоміших національних інтересів у 2005 році є підвищення добробуту громадян, забезпечення конкурентоспроможності національної економіки, забезпечення екологічної та інформаційної безпеки. У найближчі часи можна прогнозувати посилення потреби у забезпеченні такого національного інтересу, як збереження територіальної цілісності через наявність проявів вогників сепаратизму, які ще жевріють у суспільстві.
Аналіз досвіду трансформації органів державної безпеки будь-якої держави, зокрема України, важливий для розвитку вітчизняної військової історії як науки, що органічно пов’язана з вивченням надзвичайно складної суспільної інституції – Воєнної організації держави, коли головним об’єктом залишається теорія і практика її розбудови, її трансформація в залежності від розвитку суспільства та змін міжнародного становища, що дозволяє визначити деякі закономірності, тенденції розвитку органів державної безпеки, і тим самим, – виконати важливу функцію військової історіографії – пізнавальну.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ГАРАНТУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ПРОВІДНИХ ДЕРЖАВ ТА СУЧАСНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок