Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ЛЕТКИХ РОЗЧИННИКІВ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ (КЛІНІКО-ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)

ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ЛЕТКИХ РОЗЧИННИКІВ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ (КЛІНІКО-ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ) / сторінка 6

Назва:
ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ЛЕТКИХ РОЗЧИННИКІВ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ (КЛІНІКО-ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Психічні порушення від толуолу починались з ейфорії та рухливої розгальмованості, які змінювались делірієм. Інтоксикація бензином характеризувалась появою запаморочення, дзвону в вухах, нудотою вже після перших вдихань. Разом з цим підлітки відчували стан сп’яніння з розладами свідомості по типу приголомшення, на тлі яких з’являлись психосенсорні розлади, гіпнагогічні та істинні галюцінації.
При тривалому вживанні інгалянту відбувалась трансформація обставин вживання інгалянту, психічних функцій та рис характеру обстежених дітей та підлітків. Якщо спочатку, серед мотивів вживання інгалянту підлітки відмічали такі як: “для поліпшення контакту з однолітками”, “ситуаційні моменти”, “сварки в сім’ях”, то при формуванні залежності, пацієнти відмічали, що вживали інгалянт, бо відчували “порушення сну”, “емоційне напруження”. Безперечно, цей патоморфоз патогенетично зв’язаний з формуванням клінічних ознак залежності. Такі психічні функції як інтелект, пам’ять, увага, мислення, негативно корелювали з тривалістю інгаляційної залежності. Окрім того, установлені інші тенденції: негативний кореляційний зв’язок таких проаналізованих показників як “психічний розвиток відповідно віку”, “гарна пам’ять”, “стійка увага”, а також позитивні кореляційні зв’язки показників “педагогічна занедбаність”, “затримка психічного розвитку”, “нестійка увага”.
Проведений кореляційний моніторинг виявив коморбідність різних рис характеру з тривалістю вживання інгалянтів. Інгаляційна інтоксикація леткими розчинниками нівелювала такі преморбідні риси характеру як доброта, рішучість, довіра, стійкість до навіювання, рівновага, витриманість. На зміну їм приходили такі негативні риси як злопам’ятність, істеричність, байдужість, зухвалість, підозрілість та тривожна недовірливість. Таким чином, кожна з раніше позитивних рис характеру піддавалась негативному деструктивному впливу інтоксикантів в межах залежних форм поведінки. Аналіз одержаних даних показав, що найбільш вірогідну основу стуктури особистості підлітка складали такі негативні риси характеру як “істеричність”, “злопам’ятство”, “байдужість”, “підозрілість”.
З метою виявлення негативного впливу інгаляцій органічних летких розчинників на організм дітей та підлітків із залежністю від засобів побутової хімії були вивчені деякі патофізіологічні показники.
Була проведена оцінка рівня інтоксикації організму у 90 дітей та підлітків, які інгаляційним шляхом вживали засоби побутової хімії. За показник рівня інтоксикації був прийнятий показник концентрації середньомолекулярних пептидів в крові хворих. За вікову норму були взяті власні дані, які отримані при обстеженні 30 практично здорових дітей та підлітків.
При надходженні в наркологічний стаціонар у хворих відмічався підвищений рівень інтоксикації організму, свідоцтвом чому був високий вміст середньомолекулярних пептидів у всіх вікових групах, який перевищував норму в 2-2,5 рази (р<0,001). У дітей молодшої (9-11 років) та середньої (12-14 років) вікових груп кількість середньомолекулярних пептидів достовірно перевищувала цей показник у старшій групі (р<0,001 та р<0,05, відповідно), що пояснювалось більш тяжкими змінами, які викликав інгалянт в організмі дітей молодшої вікової групи.
Також були отримані дані про те, що рівень інтоксикації організму прямо залежав від тривалості вживання інгалянту. При “стажі” застосування інгаляційним шляхом засобів побутової хімії більш ніж 2 роки, кількість середньомолекулярних пептидів (СМП) перевищувала норму практично в 3 рази (0,77±0,04 г/л, р<0,001).
Порівнюючи кількість СМП у пацієнтів, які вживали різні засоби побутової хімії (клей “Момент”, толуол, бензин), ми не знайшли статистично достовірної різниці між відповідними групами хворих. Таким чином, на рівень підвищення інтоксикації організму різновид леткого розчинника достовірного впливу не мав.
Для визначення впливу інгалянтів на фізичний розвиток підлітків нами були проведені антропометричні виміри зросту, маси тіла та периметра грудної клітини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ЛЕТКИХ РОЗЧИННИКІВ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ (КЛІНІКО-ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок