Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ЛЕТКИХ РОЗЧИННИКІВ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ (КЛІНІКО-ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)

ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ЛЕТКИХ РОЗЧИННИКІВ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ (КЛІНІКО-ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)

Назва:
ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ЛЕТКИХ РОЗЧИННИКІВ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ (КЛІНІКО-ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕВРОЛОГІЇ, ПСИХІАТРІЇ ТА НАРКОЛОГІЇ
АМН УКРАЇНИ
ГРАБАР ІРИНА ВАСИЛІВНА
УДК 615.099 – 008.441.1 – 615.03 – 612.07
ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ЛЕТКИХ РОЗЧИННИКІВ У ДІТЕЙ
ТА ПІДЛІТКІВ (КЛІНІКО-ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)
14.01.17 – наркологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор СОСІН Іван Кузьмич, Харківська медична академія післядипломної освіти, кафедра наркології, завідувач кафедри
 
Офіційні опоненти: доктор медичних наук МІНКО Олександр Іванович, Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України, завідувач відділу клінічної та соціальної наркології
доктор медичних наук, професор СКРИПНІКОВ Андрій Миколайович, Українська медична стоматологічна академія, завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології
Провідна установа: Донецький державний медичний університет
Захист відбудеться 04.07.2005 р о_13-30____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.566.01 при Інституті неврології, психіатрії та наркології АМН України за адресою:61068, м. Харків, вул. Академіка Павлова, 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України за адресою: 61068, м. Харків, вул. Академіка Павлова, 46.
 
Автореферат розісланий 03.06.2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Л.І.Дяченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблемі психічних та поведінкових розладів внаслідок вживання летких розчинників присвячена значна кількість сучасних досліджень (В.С. Битенский, А.Е. Личко, 1991; В.Г. Москвичев, 2002; А.В. Погосов, А.В. Козырева, 2002; И.А. Бабюк, И.К. Сосин, 2004).
У структурі контингенту осіб, які залежні від психоактивних речовин, питома вага хворих на інгаляційну токсикоманію має тенденції до неухильного зростання і за останні роки набула епідемічного характеру. Про це свідчать наукові публікації, дані офіційної медичної статистики та повсякденна клінічна практика (В.М. Синицький, 1996; О.І. Мінко, І.В. Лінський, 2004). В залежності від регіону для інгаляцій найчастіше використовуються засоби побутової хімії – клей “Момент”, бензин, толуол, ацетон.
Враховуючи, що зловживання інгалянтами викликають катастрофічні сомато-неврологічні наслідки серед дітей та підлітків, стає очевидною актуальність цієї проблеми у загальнодержавному масштабі.
У той же час надто бракує досліджень, присвячених вивченню особливостей клінічних проявів гострої інтоксикації інгалянтами. Одним із найменш вивчених аспектів цієї проблеми є клініка синдрому патологічного потягу. Серйозні розбіжності виявлені в питанні розвитку абстинентного синдрому. Ряд дослідників не визнають його наявність (О.Н. Елисеев, Т.И. Исмаилов,1987; И.Н. Пятницкая, 2002; В.С. Битенский, А.Е. Личко, 1991).
Одним із найважливіших аспектів інгаляційної токсикоманії є психічні наслідки. Деякі автори розглядають їх як прояви психоорганічного синдрому, внаслідок токсичної енцефалопатії (В.А. Руженков, 1997; В.Г. Москвичев, 2002; А.Н. Ибатов, А.А. Бажин, 1990). Недостатньо вивчено питання соматичних та антропометричних наслідків вживання інгаляційним шляхом засобів побутової хімії.
До цього часу не розроблені ефективні засоби і методи лікування, профілактики та реабілітації дітей та підлітків, хворих на інгаляційну токсикоманію.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження було проведено у рамках науково-дослідницької роботи кафедри наркології Харківської медичної академії післядипломної освіти за темою “Обгрунтування, розробка та застосування нових підходів до комлексної терапії в наркології” (номер державної реєстрації 0103U001139).
Мета і задачі дослідження. Обгрунтувати новий підхід до лікування психічних та поведінкових розладів внаслідок вживання летких розчинників на основі багатофакторного мониторінгу клініко-психопатологічної картини, патопсихологічних, патофізіологічних та антропометричних параметрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ЛЕТКИХ РОЗЧИННИКІВ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ (КЛІНІКО-ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок