Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УСПІШНОСТІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УСПІШНОСТІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УСПІШНОСТІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Академія педагогічних наук України
Інститут Психології ім. Г.С.Костюка
КАНЮКА ГАЛИНА СТЕПАНІВНА
УДК 159.9:614.253.6:658.336.8
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УСПІШНОСТІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ
19.00.05 - Соціальна психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Наукові керівники: доктор медичних наук, професор
Лехан Валерія Микитівна, Дніпропетровська
державна медична академія МОЗ України,
завідувач кафедри соціальної медицини, організації та управління охороною здоровя
доктор психологічних наук, професор,
член - кореспондент АПН України
Бурлачук Леонід Фокович, Київський
національний університет ім.Т.Шевченка, завідувач кафедри психодіагностики та медичної психології
Офіційні опоненти:
- доктор психологічних наук Коломінський Наум Львович, Міжрегіональна академія управління персоналом, завідувач кафедри психології
- кандидат психологічних наук Бондарчук Олена Іванівна, Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, доцент кафедри психології.
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології АПН України, м.Київ.
Захист відбудеться "19" березня 2002р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України.
Автореферат розісланий "14" лютого2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Соціально-економічні перетворення в Україні загострили низку проблем в системі охорони здоровя, в тому числі й проблему добору та навчання управлінського персоналу, діяльність якого істотно впливає на ефективність роботи лікувально-профілактичних закладів і галузі в цілому.
Протягом багатьох десятиліть проблема управлінських кадрів і керівництва персоналом в охороні здоровя привертала увагу спеціалістів з соціальної медицини (В.А.Алексєєв., 1969; Н.Д.Ковригіна, 1977; Б.П.Криштопа, І.М.Андрєєва, 1995) та суміжних медичних спеціальностей (О.Кебриков, 1965; Є.Чазов, 1981; З.Янушкевичюс, 1982). Але психологічні дослідження в цьому напрямку проводилися в основному у промислових галузях. Керівники охорони здоровя не привертали уваги дослідників, незважаючи на те, що управлінська діяльність у медичній галузі має свою специфіку (А.Манулик, 1984) і предявляє відповідні вимоги до психологічних якостей керівників.
У нових економічних умовах, коли успіх в управлінській діяльності залежить від оперативності, самостійності і творчого потенціалу керівника, ця проблема набуває особливої актуальності з двох причин: по-перше, зростають вимоги до керівників усіх посадових рівнів, і по-друге, підвищується інтерес до теорії та психології управління.
Зараз гостро стоїть питання про добір і підготовку керівників нового типу – менеджерів. Численні публікації останніх років, присвячені психології менеджменту (А.В.Карпов, 1999; В.А.Співак, 2000), в тому числі менеджменту в охороні здоровя (В.К.Боримський, І.С.Вітенко, 1993; В.І.Журавель, 1994; С.М.Шортел, 1998), базуються в основному на даних, не підтверджених психологічними дослідженнями.
В період реформування системи охорони здоров’я необхідність в наукових дослідженнях для удосконалення добору і підготовки управлінського персоналу стає очевидною. Впровадження у практику нових форм і методів роботи з керівними кадрами забезпечить рух реформ в охороні здоровя і розвиток конкурентоспроможності медичних закладів. Все це обумовлює актуальність дослідження.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилась у рамках виконання науково-дослідних тем кафедри соціальної медицини, організації та управління охороною здоров’я Дніпропетровської медичної академії: 1) "Наукове обгрунтування структурної перебудови охорони здоровя міста Дніпропетровська у сучасних економічних умовах" (1996-1997р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УСПІШНОСТІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок