Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ параметрів СЕЛЕКТИВНОї ТЕХНОЛОГІЇ видобування ВАПНЯКІВ для потреб цукрової промисловості

ОБҐРУНТУВАННЯ параметрів СЕЛЕКТИВНОї ТЕХНОЛОГІЇ видобування ВАПНЯКІВ для потреб цукрової промисловості

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ параметрів СЕЛЕКТИВНОї ТЕХНОЛОГІЇ видобування ВАПНЯКІВ для потреб цукрової промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,63 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
КАЛЬЧУК СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 622.271: 533.551.1
ОБҐРУНТУВАННЯ параметрів СЕЛЕКТИВНОї ТЕХНОЛОГІЇ видобування ВАПНЯКІВ
для потреб цукрової промисловості
Спеціальність: 05.15.03 –
Відкрита розробка родовищ корисних копалин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі геотехнологій та промислової екології Житомирського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Житомир)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Бакка Микола Терентійович,
Житомирський державний технологічний університет, завідувач кафедри геотехнологій та промислової екології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Жуков Сергій Олександрович,
Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри буді-вельних конструкцій
кандидат технічних наук, доцент
Фролов Олександр Олександрович,
Інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ (КПІ) Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри геобудівництва та гірничих технологій (м. Київ)
Провідна установа: Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України, кафедра відкритих гірничих робіт, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “20” січня 2006 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 при Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України, за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Криворізького тех-нічного університету за адресою: 50002, Україна, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий “15” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, д.т.н. | Голишев О.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Україна має значні промислові поклади вапнякових порід, більша частина яких представлена неоднорідною за складом і кондицією сировиною, яка характеризується складною геологічною будовою, наявністю великих зон звітрілих вапняків, осередків переподрібнення, карстів, глинистих прошарків, обводнених ділянок. Розкрив вапнякових покладів теж різний за складом, потужністю і гірничо-геологічними умовами. Покрівля вапнякових покладів характеризується значними нерівностями, наявністю улоговин, карстових воронок, заповнених глинистим та натічним матеріалом. Великі обсяги вапняків сконцентровані в Товтрах, родовища яких характеризуються витягнутою формою у вигляді стрічки шириною в 5–6 разів меншою від довжини покладу. За геологічною формою вапнякові поклади Товтр представлені пластоподібними лінзами з наявністю осередків ізометричної форми. Піщано-глинисті та глинисті прошарки у вапнякових покладах характеризуються інтенсивним розкисанням при атмосферних опадах, що утруднює розробку родовищ в осінню та весняну пору року. Нігинсько-Вербецьке родовище Товтрового кряжу розроблюється Нігинським кар’єром, який є основним постачальником вапняків для потреб цукрової промисловості України.
Підвищити якість вапняків для цукроваріння можливо лише завдяки їх селективному видобуванню. Таким чином розробка технології селективного видобування вапняків та обґрунтування її параметрів з забезпеченням комплексності використання сировини становить актуальне науково-прикладне завдання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно до плану держбюджетних робіт Міністерства освіти і науки України у рамках науково-дослідної теми “Вплив гірничо-промислового комплексу на навколишнє середовище, теоретичне обґрунтування заходів з поліпшення екологічної і техногенної безпеки та розробка і впровадження екологічно чистих технологій видобування і переробки сировини”, 2002 р., реєстраційний номер 0102U001343; пріоритетного напрямку розвитку науки і техніки України № „Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” відповідно до постанови Верховної Ради України від 16.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ параметрів СЕЛЕКТИВНОї ТЕХНОЛОГІЇ видобування ВАПНЯКІВ для потреб цукрової промисловості

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок