Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНА ЄВРОРЕГІОНАЛІЗАЦІЯ: ІНТЕГРАЦІЙНИЙ АСПЕКТ

СУЧАСНА ЄВРОРЕГІОНАЛІЗАЦІЯ: ІНТЕГРАЦІЙНИЙ АСПЕКТ

Назва:
СУЧАСНА ЄВРОРЕГІОНАЛІЗАЦІЯ: ІНТЕГРАЦІЙНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Воронова Олена Вікторівна
УДК 332.135 (4-01)
СУЧАСНА ЄВРОРЕГІОНАЛІЗАЦІЯ:
ІНТЕГРАЦІЙНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні
економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі міжнародних економічних відносин.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Козак Юрій Георгійович,
Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри міжнародних економічних відносин.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пузанов Ігор Іванович,
Інститут Міжнародних відносин Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри міжнародних валютно-фінансових і кредитних відносин
кандидат економічних наук,
Майорова Ірина Миколаївна,
ВАТ “Маріупольський металургійний комбінат
ім. Ілліча”, інженер-економіст II категорії
Провідна установа: Київський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра міжнародного менеджменту
Захист відбудеться 20 листопада 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.03 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 17.10.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент С.П. Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес інтеграції, спрямований на зміцнення конкурентних позицій європейських країн на світових ринках, супроводжується багатомірними і суперечливими наслідками. Підвищення конкурентоздатності господарських суб’єктів і окремих галузей економіки вже на ранній стадії інтеграції європейських країн супроводжувалося посиленням негативних тенденцій у їх просторовому розвитку: зростанням міжрегіонального диспаритету, відмінностями у рівнях розвитку виробництва, зайнятості і добробуту населення. Розбіжності між наслідками інтеграції і регіональним розвитком стали розглядатися як погроза дезінтеграції, як небезпека майбутньому євроінтеграційних процесів.
Зусилля у вирішенні даної проблеми привели до появи “нової регіоналізації” (єврорегіоналізації) – соціоекономічного процесу, спрямованого на елімінацію міжрегіональних диспаритетів, на зближення рівнів розвитку регіонів. Досягнення цілей “нової регіоналізації” стало розцінюватися Євросоюзом як необхідна умова загальноєвропейської інтеграції. Тому перед вступом у ЄС кожна країна-кандидат приймає на себе зобов’язання приєднатися до процесу єврорегіоналізації з дотриманням його принципів і правових норм.
Ефективність єврорегіоналізації, практичне використання її принципів, загальнообов’язкових правил і норм одержали підтвердження в досягненнях просторового розвитку і процесів євроінтеграції. Це, однак, не означає, що протиріччя між інтеграцією і “новою регіоналізацією” вирішені. Вони відтворюються зі вступом до ЄС нових членів, і основні зусилля з вирішення цих протиріч повинні нести країни-новачки, за умови одержання ними з бюджету ЄС значних субсидій на цілі регіонального розвитку.
З найбільшою гостротою ці протиріччя відтворюються в країнах, що відчувають відставання в регіональному розвитку. Це стосується і держав, формально не інтегрованих у ЄС, але вже в різних формах залучених у процеси інтеграції. Про це свідчить досвід країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), включаючи Україну.
Тому дослідження проблем регіоналізації, розглянутих під кутом зору інтеграційних процесів, має не тільки науково-теоретичне значення, але і викликає практичний інтерес.
Важливу роль у розробці загальних теоретичних положень і емпіричному опрацюванні проблем єврорегіоналізації грають праці зарубіжних вчених: В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СУЧАСНА ЄВРОРЕГІОНАЛІЗАЦІЯ: ІНТЕГРАЦІЙНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок