Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ РАДІОМЕТЕОРНИХ СИСТЕМ ВИВЧЕННЯ ДИНАМІКИ НИЖНЬОЇ ТЕРМОСФЕРИ ТА МЕТОДІВ ОБРОБКИ РАДІОМЕТЕОРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

УДОСКОНАЛЕННЯ РАДІОМЕТЕОРНИХ СИСТЕМ ВИВЧЕННЯ ДИНАМІКИ НИЖНЬОЇ ТЕРМОСФЕРИ ТА МЕТОДІВ ОБРОБКИ РАДІОМЕТЕОРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ РАДІОМЕТЕОРНИХ СИСТЕМ ВИВЧЕННЯ ДИНАМІКИ НИЖНЬОЇ ТЕРМОСФЕРИ ТА МЕТОДІВ ОБРОБКИ РАДІОМЕТЕОРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Сосновчик Дмитро Михайлович
УДК 621.37
УДОСКОНАЛЕННЯ РАДІОМЕТЕОРНИХ СИСТЕМ ВИВЧЕННЯ ДИНАМІКИ НИЖНЬОЇ ТЕРМОСФЕРИ ТА МЕТОДІВ ОБРОБКИ РАДІОМЕТЕОРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
05.12.17 – радіотехнічні та телевізійні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі основ радіотехніки Харківського національного університету радіоелектроніки Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Олейніков Анатолій Миколайович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри основ радіотехніки.
Офіційні опоненти:–
доктор технічних наук, професор Карташов Володимир Михайлович,
Харківський національний університет радіоелектроніки МОН України, завідувач кафедри радіоелектронних систем;–
кандидат фіз. – мат. наук, Лисенко Валерій Миколайович, Інститут
іоносфери НАН та МОН України, заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа: Харківський національний аерокосмічний університет
ім. Жуковського „ХАІ”, кафедра проектування радіоелектронних систем літальних апаратів, МОН України, м. Харків.
Захист відбудеться 30.05.2007 р. о 15 г. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 64.052.03 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна 14, ауд. _____
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського
національного університету радіоелектроніки за адресою:
61166, м. Харків, просп. Леніна 14.
Автореферат розісланий 24.04.2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.М. Безрук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми
В даний час метод радіолокації метеорних слідів є найбільш широко використовуваним методом одержання регулярної інформації про динамічні процеси в нижній термосфері. Цей метод дозволив одержати основні здобутки про вітровий режим в області мезопаузи – нижньої термосфери (висоти 80-105 км) за допомогою наземних радіотехнічних систем – метеорних радіолокаційних станцій (МРЛС). Сучасна метеорна РЛС для дослідження динамічних параметрів атмосфери Землі – це складна радіотехнічна система, призначена для оцінки регулярних та нерегулярних складових вітрового режиму таких, як швидкість переважаючого вітру, амплітуди і фази приливних компонент, параметрів внутрішніх гравітаційних хвиль (ВГХ) та ін. Тому при розробці МРЛС одночасно повинні вирішуватися задачі визначення координат відбиваючої області метеорного сліду та вимірювання радіальної складової швидкості дрейфу метеорних слідів, а також розроблятися спеціальні методики інтерпретації часових рядів радіальних швидкостей для оцінки параметрів динамічного режиму нижньої термосфери.
Актуальність дослідження динаміки нижньої термосфери з використанням МРЛС підтверджується багатьма чинними на сьогодні міжнародними програмами MLTCS/LTCS – Mesosphere and lower thermosphere coupling study (комплексне вивчення мезосфери та нижньої термосфери), STORM – Study specific ionospheric-thermospheric storm intervals (дослідження іоносферно-термосферних штормів) та геофізичним проектом “Міжнародний геліофізичний рік”, що стартував у 2007 році. Усі міжнародні геофізичні проекти потребують забезпечення їх сучасними радіотехнічними системами, включаючи і метеорні РЛС.
До недоліків сучасних МРЛС можна віднести: їхню високу вартість (ціна австралійської метеорної РЛС SKYiMET близько 100 тисяч доларів США), необхідність використання виділеної частоти та витрати на обслуговування. Враховуючи сказане вище, можна зробити висновок, що удосконалення МРЛС і методів інтерпретації радіометеорної інформації є актуальною проблемою, яка потребує вирішення.
Тому актуальною є тема дисертаційної роботи в якій вирішується питання створення більш простих та економічних систем радіомоніторингу з використанням вже існуючих радіосигналів різних радіослужб для дослідження динамічних процесів у нижній термосфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ РАДІОМЕТЕОРНИХ СИСТЕМ ВИВЧЕННЯ ДИНАМІКИ НИЖНЬОЇ ТЕРМОСФЕРИ ТА МЕТОДІВ ОБРОБКИ РАДІОМЕТЕОРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок