Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Естетична свідомість студентської молоді в сучасній Україні в контексті глобалізаційно - інформаційного аналізу

Естетична свідомість студентської молоді в сучасній Україні в контексті глобалізаційно - інформаційного аналізу

Назва:
Естетична свідомість студентської молоді в сучасній Україні в контексті глобалізаційно - інформаційного аналізу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Богданова Наталія Григорівна
УДК: 37:036.(043.3)
Естетична свідомість студентської молоді в сучасній Україні в контексті глобалізаційно - інформаційного
аналізу
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та
філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Володимир Федорович Ходаківський,
Херсонський морський коледж, начальник
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Бровко Микола Миколайович,
Київський національний університет
культури і мистецтва,
кафедра теорії та історії культури;
 
кандидат філософських наук, доцент
Андрущенко Тетяна Іванівна,
Національна музична академія,
кафедра філософії
Провідна установа – Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра філософії.
Захист відбудеться „21” червня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, 9-ий поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, 8-й поверх.
Автореферат розісланий „ 20 ” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізації вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Горбунова Л.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження процесу формування естетичної свідомості студентської молоді обумовлена потребами подолання своєрідного „естетичного голоду”, в ситуацію якого потрапила молодь, зокрема студенти, наприкінці ХХ- на початку ХХІ століття в період розгортання глобалізації та інформаційної революції. Численні соціологічні обстеження молоді свідчать, що естетичні пріоритети перемістились на периферію ціннісних орієнтацій студентів, стали майже не помітними на фоні прагматичного світогляду, що поступово охоплює все більш широкі кола молоді. Останнє негативно позначається на емоційному стані молодих людей, їх ставленні один до одного, оточуючих і до самих себе. „Естетичне” в цій ситуації існує, скоріш, як своєрідна мода, захоплення. Воно відривається від таких цінностей, як „істина” і „добро”, й тому не може повною мірою забезпечити одвічно естетичне ставлення людини до дійсності. Повернення молоді до дійсних, а не ілюзійних естетичних цінностей є завданням, без вирішення якого неможливо говорити про розвиток творчості, високу духовну атмосферу, загальнолюдські цінності. Враховуючи актуальність проблеми, автор обрав її у якості предмета безпосереднього теоретичного аналізу.
Інформаційна революція вносить радикальні зміни у всі сфери суспільного і особистого життя людини. Не є винятком і сфера її естетичних смаків, переживань, почуттів. Під впливом швидкозмінної інформації „усталене естетичне”, що склалось в духовному світі людини в минулому, активно руйнується; „нове естетичне”, що мало б народитись як відтворення нової соціокультурної реальності, запізнюється. Натомість приходить „віртуально-естетична реальність”, що заміщає дійсно естетичне штучними, фантомними утвореннями. Люди, особливо молодь, втрачають можливість відчути й пережити прекрасне, вони втрачають смаки, барви, а слідом за цим – настрій, творчість, соціальну активність, оптимістичний світогляд. Натомість суспільство охоплює своєрідна сірість, що, як морок, „роз’їдає” моральні, інтелектуальні, духовні сутнісні властивості людини, ставить їх перед безвихіддю й одночасно „підсовує” облудні варіанти її подолання – моральну розпусту, секс, алкоголь, розбій тощо.
Звичайно, подібне є побічним продуктом інформаційної революції. Однак, воно існує, а тому потребує заміщення дійсними, а не уявними цінностями. Естетичне начало як одна із сутнісних сил людини має бути не лише захищеним від негативних впливів інформаційної революції, але й отримати нові напрями розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Естетична свідомість студентської молоді в сучасній Україні в контексті глобалізаційно - інформаційного аналізу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок