Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТІЙКІСТЬ НОВИХ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ ДО САЖКОВИХ ХВОРОБ В УМОВАХ ПІВНІЧНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

СТІЙКІСТЬ НОВИХ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ ДО САЖКОВИХ ХВОРОБ В УМОВАХ ПІВНІЧНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
СТІЙКІСТЬ НОВИХ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ ДО САЖКОВИХ ХВОРОБ В УМОВАХ ПІВНІЧНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,57 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАЛДЕ ЖОЗЕ АЛАЖЕ
УДК 632.4:633.15
СТІЙКІСТЬ НОВИХ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ ДО
САЖКОВИХ ХВОРОБ В УМОВАХ ПІВНІЧНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.11 - фітопатологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на фітопатологічній дільниці Агрономічної дослідної станції НАУ та на кафедрі фітопатології факультету захисту рослин Національного аграрного університету.
Науковий керівник - доктор біологічних наук, професор, академік УААН, заслужений діяч науки України
ПЕРЕСИПКІН Володимир Федорович, факультет захисту рослин НАУ, професор кафедри фітопатології
Офіційні опоненти - доктор сільськогосподарських наук, професор,
ТИМЧЕНКО Віктор Йосипович,
Інститут овочівництва і баштанництва УААН, завідувач лабораторією захисту рослин
кандидат сільськогосподарських наук,
ЧАБАН Василь Сидорович,
Інститут захисту рослин,
заступник директора по науковій роботі
Провідна установа - Інститут землеробства УААН, с.Чабани
Захист відбудеться «___» _____________ 1999 р. о ____ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 в Національному аграрному університеті за адресою: 252041, м.Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус № 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 252041, м.Київ-41, вул. Героїв Оборони, 11.
Автореферат розісланий «___» _____________ 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Менджул В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головним завданням, яке стоїть перед сільськогосподарським виробництвом - досягнення стійкого зростання сільськогосподарського виробництва, надійне забезпечення населення продуктами харчування, а промисловість сировиною.
Це завдання можна успішно розвязати тільки за умов створення і впровадження високостійких сортів та гібридів культур, виконанні інтегрованої системи захисту рослин, що грунтується на гармонійному поєднанні всіх методів - агротехнічних, хімічних, біологічних з врахуванням критеріїв чисельності та шкідливість шкідливих організмів (Голишин Н.М., 1983).
На сучасному етапі розвитку сільського господарства, захист рослин грунтується на цільовому поєднанні комплексу профілактичних і винищувальних прийомів, на скороченні використання пестицидів та на першочерговому застосуванні найбільш безпечних та економічно вигідних методів зменшення недобору врожаю.
Протравлення насіння не завжди дає очікуваний ефект. Тому створення і впровадження у виробництво стійких до летючої та пухирчатої сажки гібридів кукурудзи є проблемою особливого значення.
Летюча та пухирчата сажка в Україні є одним з основних захворювань кукурудзи і в окремі роки ураження рослин кукурудзи цими збудниками досягає 10%.
Перехід на масовий посів стійких до хвороб і збудників гібридів кукурудзи призводить до переосмислення використовуваної технології, з неї виключається багато громіздких та дорогих заходів (Богочаев Ю.И., 1992).
Оцінка нових гібридів кукурудзи на стійкість до летючої і пухирчатої сажки в системі патоген - рослина в умовах північної частини Лісостепу України не проводилась.
Таким чином, створення і впровадження у виробництво стійких до сажкових захворювань гібридів кукурудзи є надзвичайно важливим процесом, оскільки розвиток хвороби в більшості залежить від метеорологічних факторів. Важливе значення для правильної оцінки стійкості гібридів кукурудзи до летючої і пухирчатої сажки має випробовування їх на інфекційному фоні. Саме на цьому фоні проводились і наші дослідження.
Звязок роботи з науковими програмами. Робота виконана в рамках галузевої і державної програми: «Розробити зональні системи інтегрованого захисту рослин, що забезпечить оптимізацію фітосанітарного стану і значне підвищення врожаю сільськогосподарських культур» (№ Державної реєстрації № 0196 U 001932).
Мета та завдання досліджень. Метою цієї роботи було вивчення стійкості нових гібридів кукурудзи до збудників летючої та пухирчатої сажки на прохання Державної комісії з сортовипробування України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: СТІЙКІСТЬ НОВИХ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ ДО САЖКОВИХ ХВОРОБ В УМОВАХ ПІВНІЧНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок