Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДМІРЮВАННЯ ЧАСОВИХ ІНТЕРВАЛІВ: АНАЛІЗ ЕЕГ І ВИКЛИКАНИХ ПОТЕНЦІАЛІВ МОЗКУ

ВІДМІРЮВАННЯ ЧАСОВИХ ІНТЕРВАЛІВ: АНАЛІЗ ЕЕГ І ВИКЛИКАНИХ ПОТЕНЦІАЛІВ МОЗКУ

Назва:
ВІДМІРЮВАННЯ ЧАСОВИХ ІНТЕРВАЛІВ: АНАЛІЗ ЕЕГ І ВИКЛИКАНИХ ПОТЕНЦІАЛІВ МОЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
МАХІН СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 612.822 : 547.918
ВІДМІРЮВАННЯ ЧАСОВИХ ІНТЕРВАЛІВ: АНАЛІЗ ЕЕГ І ВИКЛИКАНИХ ПОТЕНЦІАЛІВ МОЗКУ
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Сімферополь, 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, старший
науковий співробітник,
Павленко Володимир Борисович,
доцент кафедри фізіології людини і тварин і біофізики
Таврійського національного університету
ім. В.І.Вернадського
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Василенко Дмитро Артурович,
провідний науковий співробітник Інституту
фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України;
доктор медичних наук, професор
Євстафьєва Олена Володимирівна,
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського,
зав. кафедри нормальної фізіології

Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка МОН України (кафедра фізіології)
Захист відбудеться 13.01.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.04 у Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету В.І.Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
Автореферат розісланий 12.12. 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 52.051.04 В.С. Мартинюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Не потребує доказу той факт, що психіка людини існує в пережитому часі, і всі психічні процеси містять у собі його метричні і топологічні властивості. Виходячи з даного положення, вивчення часових властивостей людини представляє із себе надзвичайно важливе завдання як на психічному, так і на фізіологічному рівнях. Дані, накопичені на цей час в даному аспекті, носять дуже спорадичний характер і не мають міцної підстави в плані методології, яка забезпечувала б систематичне рішення поставленого завдання. Результати, представлені в сучасній науковій літературі, найчастіше суперечливі і цінні лише з феноменологічної точки зору, тому що не містять у повному змісті цього слова пояснювального потенціалу.
Електрофізіологія, на наш погляд, пропонує на даному етапі найбільш повний і надійний методологічний інструментарій, який дозволив би розкрити ті стійкі закономірності, що лежать в основі часової складової функціонування живих організмів, зокрема людини. Як об’єктивний корелят психічних процесів та функціонування базисних нейрофізіологічних механізмів поведінки, усе більшому дослідженню піддаються такі електроенцефалографічні феномени, як поточна ЕЕГ і викликані потенціали головного мозку.
Багато авторів указують на те, що в основі сприйняття часових тривалостей може лежати ритмічна активність ЕЕГ, найбільше часто відводячи дану роль активності в діапазоні альфа-частот (8-13 Гц) [Stroud J.M., 1955; Уткіна Т.В., 1981; Лісенкова В.П., 1981; Джебраїлова Т.Д., 1995]. Проте дані, що стосуються ступеня участі ритмічної ЕЕГ-активності в процесах оцінки і продукування часових інтервалів, мають дуже суперечливий характер і мало співвідносяться один до одного [Уткіна Т.В., 1981; Джебраїлова Т.Д., 1987].
Крім того, робилися спроби співвіднести різні компоненти пов’язаних з подією потенціалів (ППП) зі швидкістю ходу і точністю “внутрішнього годинника” людини [McAdam D.M., Rubin E.H., 1971; Месарош І. та ін., 1976; Ruchkin D.S. et al., 1977; Gaillard A.K., 1977; Дорошенко В.А. та ін., 1978; Macar F., Vitton N., 1980]. Показано кореляції ефективності часової продукції з умовною негативною хвилею і потенціалом Р300. Однак дані, що стосуються часової компоненти поведінки, носили швидше побічний характер, ніж вивчалися цілеспрямовано. Використовувалися різні експериментальні парадигми, і, як результат, виявлені закономірності знову ж таки носили винятково описовий характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВІДМІРЮВАННЯ ЧАСОВИХ ІНТЕРВАЛІВ: АНАЛІЗ ЕЕГ І ВИКЛИКАНИХ ПОТЕНЦІАЛІВ МОЗКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок