Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНИЙ ТЕРОРИЗМ В СУЧАСНИХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ СТРАТЕГІЯХ

МІЖНАРОДНИЙ ТЕРОРИЗМ В СУЧАСНИХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ СТРАТЕГІЯХ

Назва:
МІЖНАРОДНИЙ ТЕРОРИЗМ В СУЧАСНИХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ СТРАТЕГІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
ВОЗНЮК Василь Степанович
УДК 327.704.312
МІЖНАРОДНИЙ ТЕРОРИЗМ В СУЧАСНИХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ СТРАТЕГІЯХ
Спеціальність 23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
КАНЦЕЛЯРУК Борис Іванович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, головний науковий співробітник відділу трансатлантичних досліджень.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
ТЕЛЕШУН Сергій Олександрович,
радник Президента України, професор кафедри теорії держави і права Національної Академії внутрішніх справ України;
кандидат історичних наук
КОВАЛЬЧУК Іван Анатолійович, доцент кафедри теорії та історії політичної науки Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Провідна установа: Національний інститут стратегічних досліджень.
Захист відбудеться 14 червня 2005 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ,
вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий "06" травня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук Сушко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена масштабністю ескалації у світі міжнародного тероризму та особливостями боротьби з цим прикметним явищем нинішнього процесу глобалізації, який, вочевидь, став своєрідним каталізатором терористичних актів. Проблему міжнародного тероризму, таким чином, слід розглядати комплексно – у форматі, передосвім, "глобалізм – антиглобалізм" та "тероризм – антитероризм", тобто певною мірою як "виклик – відповідь". Концептуально важливо виходити з того, що власне явища глобалізму, так само як і тероризму, не є ознакою сьогодення: вони мають чималу історію і відповідні виміри, хоч переважно локального масштабу. Тим часом нині тероризм набув такого розмаху і резонансу, що дійсно за масштабом став планетарним, створивши загрозу цивілізаційному розвиткові. Означене актуалізувало потребу консолідування зусиль міжнародної спільноти на боротьбу з цією "чумою" двадцять першого століття.
Проте саме тут постає немало проблем, пов’язаних з відсутністю спільного, узгодженого підходу до оцінки цього суспільного феномену та, відповідно, з виробленням дійових механізмів подолання не лише наслідків терористичних актів, а перш за все – усунення причин їх скоєння. Перед політичною наукою, отже, постала необхідність пояснити сутність сукупних ціннісних настанов і орієнтацій, що відбивають імперативи процесу глобалізації і обумовлюють появу новітнього різновиду феномену тероризму – міжнародного. Важливо з’ясувати його місце в нинішньому стрімко глобалізуючому світі, фактичну рольову функцію через призму каталізуючого впливу на перебіг процесу інтегрування у глобалізаційному руслі.
Серйозні підстави для роздумів дає заява американців про те, що поточне століття пройде під знаком боротьби з тероризмом, стане тобто епохою антитероризму. Така постановка проблеми означає застосування традиційного підходу до її розв’язання: використання силових засобів боротьби, проте, як показує досвід чеченської, афганської та іракської воєн, це не лише не дає бажаного результату, а, навпаки, заганяє проблему вглиб. Отже, назріла потреба парадигмального переосмислення явища тероризму, ґрунтованого на сприйнятті і поясненні цього феномену на тлі закономірностей розвитку, а не випадковостей непередбачуваного процесу нинішніх глобалізаційних трансформувань.
З іншого боку, автор робить спробу дослідити міжнародний тероризм як явище, яке, крім певної рольової функції в системі міжнародних відносин, окремими політичними акторами використовується і як своєрідний механізм реалізації певної глобалізаційної стратегії, зокрема, всебічного поширення амбіційних гегемоністських устремлінь та утвердження західної системи цінностей в мусульманському світі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: МІЖНАРОДНИЙ ТЕРОРИЗМ В СУЧАСНИХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ СТРАТЕГІЯХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок