Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ РЕСТОРАНІВ

УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ РЕСТОРАНІВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ РЕСТОРАНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАСУЛОВА АЛЛА МИКОЛАЇВНА
УДК 640.432
УПРАВЛІННЯ
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ
РЕСТОРАНІВ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління
підприємствами
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий
керівник: | кандидат економічних наук, професор
П’ЯТНИЦЬКА Ніла Олексіївна,
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу
Офіційні
опоненти: |
доктор економічних наук, професор
КУДЕНКО Наталія Володимирівна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
ТКАЧОВА Світлана Сергіївна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, доцент кафедри менеджменту |
Провідна
установа: |
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, кафедра маркетингу та комерційної справи, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
 
Захист відбудеться „17” березня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.01 у Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою: 02156, Київ-156, вул. Кіото, 19, ауд. А-227.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, Київ-156, вул. Кіото, 19.
Автореферат розісланий „14” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І. Морозова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальною проблемою вітчизняної теорії та практики менеджменту є управління конкурентоспроможністю підприємств. Невизначеність зовнішнього середовища, посилення конкуренції у ресторанному господарстві роблять цю проблему одним із пріоритетних завдань, успішне вирішення якого забезпечить ефективне функціонування підприємств у нових умовах господарювання.
Найбільш значний внесок у створення теоретичних основ та методологічних підходів до розроблення системи управління конкурентоспроможністю підприємств та впровадження стратегій конкуренції зробили закордонні вчені-економісти: А. Аакер, І. Ансофф, П. Друкер, Б. Карлоф, Ж.-Ж. Ламбен, М. Портер, А. Томпсон, В. Стівенсон, А.Дж. Стрікленд, Дж. Харінгтон, А. Чандлер, Дж. О’Шонессі, Й. Шумпетер та інші. Однак у теоретичному тлумаченні сутності конкурентоспроможності підприємств учені не виробили єдиної позиції. Розроблені ними наукові підходи до системи управління конкурентоспроможністю підприємств та впровадження стратегій конкуренції мають загальний характер, що обмежує сферу їх застосування через специфічні галузеві особливості.
Важливий внесок у теорію та практику дослідження конкурентоспроможності та стратегічного управління зробили економісти України та інших країн СНД: Г.Л. Азоєв, Л.Г. Багієв, І.О. Бланк, О.П. Градов, П.С. Зав’ялов, Ю.Б. Іванов, М.І. Круглов, Н.В. Куденко, С.А. Кузнєцова, А.А. Мазаракі, В.В. Пастухова, Г.Т. П’ятницька, І.В. Смолін, Н.М. Ушакова, Р.А. Фатхутдінов, З.Є. Шершньова, Г.І. Щедріна, А.Ю. Юданов та інші. Вони визнають особливе фундаментальне і системоутворююче значення особливостей управління підприємством в умовах жорсткої конкуренції. Проте галузеві особливості конкуренції у ресторанному господарстві також не знайшли належного відображення у працях науковців.
Проблеми управління закладами ресторанного господарства розглядають вітчизняні вчені А.О. Аветісова, В.І. Карсекін, О.І. Кочерга, Н.О. П’ятницька, В.М. Селютін, С.С. Ткачова, Л.М. Яцун та інші. У своїх дослідженнях вони доводять, що різні типи закладів галузі мають істотні відмінності у методах роботи, орієнтуються на власний контингент споживачів, що підтверджує специфічність їхньої діяльності та необхідність вироблення індивідуальних підходів до розроблення стратегій розвитку. У нових умовах господарювання особливе місце відводиться ресторанам, які надають споживачам широкий спектр послуг, активно впроваджують новітні технології виробництва продукції, обслуговування споживачів, сучасні методи просування послуг, що вимагає значних капіталовкладень у їх створення та розвиток.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ РЕСТОРАНІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок