Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУТНІСТЬ ТА ОСНОВНІ ЗАСАДИ КОНЦЕПЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В’ЯЧЕСЛАВА ЛИПИНСЬКОГО

СУТНІСТЬ ТА ОСНОВНІ ЗАСАДИ КОНЦЕПЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В’ЯЧЕСЛАВА ЛИПИНСЬКОГО

Назва:
СУТНІСТЬ ТА ОСНОВНІ ЗАСАДИ КОНЦЕПЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В’ЯЧЕСЛАВА ЛИПИНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,92 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Гордієнко Михайло Григорович
УДК 321. 01 (477)
СУТНІСТЬ ТА ОСНОВНІ ЗАСАДИ КОНЦЕПЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В’ЯЧЕСЛАВА ЛИПИНСЬКОГО
Спеціальність 23. 00. 01 - теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті.
Науковий керівник - кандидат історичних наук, доцент Байрак Іван Романович, Національний аграрний університет, доцент кафедри історії України.
Офіційні опоненти - доктор політичних наук, професор Картунов Олексій Васильович, Інститут економіки, управління та
господарського права, м. Київ, завідувач кафедри
гуманітарних дисциплін;
- кандидат історичних наук, доцент Обушний Микола Іванович, Київський університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри політології.
Провідна установа - Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, відділ соціальної філософії, м. Київ.
Захист відбудеться “ 26 “ квітня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 001. 41 в Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 252033, м.Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитись в Науковій бібліотеці ім. М.Максимовича Київського університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “24“ березня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Салтовський О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Динамічний процес радикальної трансформації самих підвалин посткомуністичної життєдіяльності українського суспільства засвідчує, що для його стабільного функціонування відчутно бракує ефективного ідейно-теоретичного підгрунтя. Оскільки політична думка України, генеруючись переважно в персоніфікованому вигляді, досягала вагомих наукових здобутків упродовж другої половини ХІХ і початку ХХ ст., то одним із наріжних каменів українського ренесансу в умовах нинішнього ідеологічного хаосу доцільно використовувати теоретичні судження та державотворчий досвід вітчизняних політологів тієї доби. Серед них провідне місце займає В'ячеслав Липинський (1882-1931), який, проникливо усвідомлюючи величезну загрозу повної асиміляції українського етносу, що несли революційні події 1917–20-х років та соціалістична гегемонія тодішньої еліти, пропонує альтернативну теорію державності – консервативно-монархічну. Визначальні чинники його політичної концепції: авторитетна влада, хліборобсько-селянський потенціал, християнські цінності – залишаються актуальними і для сучасного українського державотворення.
Незважаючи на певну хронологічну віддаленість, дослідження В.Липинського, що формувались в умовах кризової доби, дивовижно перегукуються з громадсько-політичним сьогоденням. Однак, не всі ідеї цього мислителя можна сприймати беззастережно й однозначно. Вони потребують критичної оцінки й адаптації до сучасних умов.
На жаль, в рамках радянської суспільно-політичної науки така постать як Липинський свідомо ігнорувалася, а якщо й згадувалась, то побіжно або виключно в негативному контексті, адже тільки революційно-пролетарську енергію народних мас існуючий більшовицький режим з гордістю називав поступом, консерватизм - зневажливо - реакцією. Тому цілком закономірно, що грунтовне наукове дослідження теоретико-політичної спадщини В.Липинського набуває переломного значення для розвитку новітньої української історіографії і політології, де він, відповідно, був засновником державницького і консервативного напрямків.
Науковий доробок автора "Листів" досліджували у західному світі, де, хоч і мізерними тиражами, але виходили книги і статті вченого, а у Філадельфії (США) створений науковий інститут його імені. За кордоном твори Липинського набули великого поширення, а внесок мислителя у розвиток суспільно-політичної думки – належної оцінки. Як вважає В.Кучабський, найвищого злету український дух дістав у постатях Т.Шевченка, Б.Хмельницького й В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СУТНІСТЬ ТА ОСНОВНІ ЗАСАДИ КОНЦЕПЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В’ЯЧЕСЛАВА ЛИПИНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок