Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розвиток альтернативної середньої освіти у США (друга половина ХХ століття)

розвиток альтернативної середньої освіти у США (друга половина ХХ століття)

Назва:
розвиток альтернативної середньої освіти у США (друга половина ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
Вєтрова Ірина Миколаївна
УДК 37 (73.41)
розвиток альтернативної середньої освіти у США
(друга половина ХХ століття)
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському інституті слов’янознавства Київського славістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Постоловський Руслан Михайлович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Жуковський Василь Миколайович,
Національний університет "Острозька академія",
професор кафедри лінгвістики;
кандидат педагогічних наук, доцент
Шутова Марія Олександрівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
доцент кафедри іноземних мов.
Захист відбудеться 10 квітня 2008 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий "04" березня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Д.Сиротюк
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Швидкі темпи науково-технічного прогресу та викликані ним складні загрозливі для людства екологічні і соціальні проблеми створюють об’єктивні передумови для перегляду теоретичних основ і технологій системи масової освіти, яка склалася упродовж історії індустріальної цивілізації. Система освіти України має перейти до якісно нового бачення шляхів навчання молодого покоління, створення умов для виховання громадян демократичного суспільства. Тому подолання репродуктивного стилю навчання та перехід до нової парадигми, яка забезпечує повноцінний особистісно-інтелектуальний розвиток учнів, стали одним із стратегічних напрямів модернізації освіти.
Способом становлення і розвитку нових суспільних освітніх потреб є альтернативна освіта, яка невід’ємно пов’язана з правом вибору, має вирішальне значення не тільки для формування в Україні нової моделі педагогічного простору, а й для становлення міцних основ нової культури, що будується на принципах справжньої демократії та гуманізму. Особливий науковий і практичний інтерес у цьому контексті викликають, на нашу думку, педагогічні пошуки та здобутки у США, країні, де склалися альтернативні напрями освіти.
Розвиток демократичних процесів в Україні, модернізація системи української освіти потребує ґрунтовного осмислення прогресивних досягнень організації американської системи навчальних закладів, дослідження альтернативної практики навчання, з урахуванням її недоліків та прорахунків, застосовуючи позитивні аспекти діяльності альтернативних освітніх пропозицій.
Концепцію педагогічної альтернативи розглядали російські вчені М.Певзнер, С.Расчотіна. Привертають увагу дослідження зарубіжної педагогіки у працях Н.Воскресенської, Л.Гончарова, А.Джуринського, М.Кларіна, Б.Комаровського, З.Малькової, В.Пилиповського, А.Піскунова, Т.Яркіної, Т.Цирліної та ін. Важливими у контексті дослідження альтернативної освіти є праці з інноваційної діяльності (Л.Ващенко, М.Кларін, В.Сластьонін, Н.Юсуфбекова).
У сучасній вітчизняній педагогіці американська система освіти стала об’єктом дослідницької уваги А.Алексюка, Я.Бельмаз, Р.Бєланової, Л.Довгань, В.Жуковського, О.Заболотної, В.Коваленка, Т.Кошманової, О.Лещинського, О.Літвінова, Н.Ничкало, Л.Пуховської, О.Романовського, А.Сбруєвої, Н.Теличко, Н.Чорної, С.Шумаєвої, М.Шутової та ін.
Проте, аналіз праць дослідників з проблем зарубіжної та порівняльної педагогіки, які висвітлюють різні аспекти нетрадиційного педагогічного пошуку свідчить, що на сьогодні недостатньо ґрунтовно досліджена еволюція альтернативних шкіл у США, глибоко не осмислені результати їх діяльності, не приділена увага неоднозначності тлумачення поняття „альтернативна освіта”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: розвиток альтернативної середньої освіти у США (друга половина ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок