Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оцінка екологічного cтану геологічного середовища та рекреаційних можливостей Долинського району Карпат

Оцінка екологічного cтану геологічного середовища та рекреаційних можливостей Долинського району Карпат

Назва:
Оцінка екологічного cтану геологічного середовища та рекреаційних можливостей Долинського району Карпат
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,13 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від
наслідків Чорнобильської катастрофи
Інститут геохімії навколишнього середовища
Коробейникова Ярослава Степанівна
УДК 502.7+55 (477.8)
Оцінка екологічного cтану геологічного середовища та
рекреаційних можливостей Долинського району Карпат
21.06.01 – екологічна безпека
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ—2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Адаменко Олег Максимович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу,
завідувач кафедри екології
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук, старший науковий співробітник Горлицький Борис Олександрович, Інститут геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України, завідувач відділу геохімії техногенезу;
доктор геологічних наук, старший науковий співробітник
Кураєва Ірина Володимирівна, Інститут геохімії, мінералогії і рудоутворення НАН України, вчений секретар;
Провідна установа – Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України (м.Львів).
Захист відбудеться “12” лютого 2003 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.192.01 при Інституті геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України (03680, м.Київ-142, пр.Палладіна,34а).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії і рудоутворення НАН України (03680, м.Київ-142, пр.Палладіна,34).
Автореферат розісланий “26” грудня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат геолого-мінералогічних наук Цьонь О.В.
Актуальність роботи
Антропогенні зміни в межах Карпатського регіону значно зросли в останні десятиліття. Маючи багатий природно-ресурсний потенціал, довкілля Карпатського регіону перебуває під постійним техногенним впливом, особливо гірничовидобувного характеру. Тому одним із найбільш техногенно змінених компонентів навколишнього середовища є геологічне середовище. Геологічний компонент також виконує роль накопичувача (“депо”) практично всіх викидів в навколишнє середовище.
Одночасно, потрібна комплексність у вирішенні завдань з раціоналізації природокористування та охорони довкілля. Виникає необхідність створення методик комплексної екологічної оцінки компонентів навколишнього середовища і контролю за його станом. Вважаємо за необхідне в якості основного об'єкту екологічних досліджень розглядати також і територіальні адміністративно-господарські одиниці, як регульовані та керовані системи.
Екологічні дослідження в Україні проводяться, в основному, на регіональному рівні (окремих регіонів — Полісся, Карпат, Донбасу). Роботи локального рівня в межах окремих невеликих природно-техногенних геосистем чи адміністративних районів практично не виконуються. Між тим, екологічні дослідження такого рівня дають змогу диференційно встановити причинно-наслідкові зв'язки екологічного стану території, а адміністративні райони є базовими в управлінні господарством, в тому числі й контролю за екологічним станом навколишнього середовища.
З боку структури господарського освоєння та характеру техногенного навантаження, а також в геоструктурному відношенні Долинський район Івано-Франківщини є характерним для Карпатського регіону. Об'єктом досліджень є геологічне середовище передкарпатської та карпатської гірської природно-техногенних систем в межах Долинського району Карпатського регіону.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами
Дисертаційна робота виконувалась у відповідності з основними науковими напрямами діяльності кафедри екології ІФДТУНГ. Окремі розділи роботи склали основу виконання госпдоговірної тематики екологічного дослідження Долинського району й держбюджетної теми “Еколого-географічні дослідження та картографічні роботи для складання екологічного атласу Карпатського регіону”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Оцінка екологічного cтану геологічного середовища та рекреаційних можливостей Долинського району Карпат

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок