Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-екологічні фактори та їх роль у формуванні збалансованого розвитку агросфери (на прикладі Житомирської області)

Соціально-екологічні фактори та їх роль у формуванні збалансованого розвитку агросфери (на прикладі Житомирської області)

Назва:
Соціально-екологічні фактори та їх роль у формуванні збалансованого розвитку агросфери (на прикладі Житомирської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Нагорнюк Оксана Миколаївна
УДК 504.03:631.11:504.0643[477.42]
Соціально-екологічні фактори
та їх роль у формуванні збалансованого розвитку агросфери
(на прикладі Житомирської області)
Спеціальність: 03.00.16. – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному агроекологічному університеті (м. Житомир) Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук,
професор екології,
Білявський Георгій Олексійович
головний науковий співробітник
Інституту колоїдної хімії та хімії води
ім. А.В.Думанського НАНУ
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
академік УААН, професор
Тараріко Олександр Григорович,
головний науковий співробітник Інституту
агроекології та біотехнологій УААН,
доктор сільськогосподарських наук,
член-кореспондент УААН, професор
Булигін Сергій Юрійович,
завідувач кафедри охорони природних ресурсів
Національного аграрного університету КМУ
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України
Захист відбудеться “06” липня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 в Інституті агроекології та біотехнології УААН за адресою: 03143, Київ-143, вул.Метрологічна, 12
з дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології та біотехнології УААН за адресою: 03143, Київ-143, вул.Метрологічна, 12
реферат розісланий “04” червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. с.-г. наук Моклячук Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На початку ХХІ сторіччя особливості землекористування, екологічний стан агроландшафтів, соціально-еколого-економічний розвиток агросфери стали дієвими факторами, що впливають на гармонійність розвитку людства, на забезпечення його необхідною кількістю якісних продуктів харчування, на ефективне відновлення ґрунтів, природних вод, повітря, на відродження місця проживання. Ефективність дії зазначених чинників повністю залежить від рівня екологічної освіти і культури.
Від екологічної освіченості спеціалістів сільського господарства сьогодні залежить захист навколишнього середовища від забруднення і руйнування. Концепція природовідповідності сьогодні повинна бути закладена в усі виробничі системи агросфери, а оцінка продуктивності сільськогосподарського виробництва – виконуватись з урахуванням співвідношення отриманої якісної продукції з об’ємом використання ресурсів, видалених відходів та моніторингу агроекосистем. Тому соціально-екологічний фактор став сьогодні відігравати важливу роль у безпечному, збалансованому розвитку сільського господарства, і тому дослідження його є важливими та актуальними. Вирішенням соціально-економічних проблем, що виникли з екологічних причин, тепер займаються значно активніше і в світі, і в Україні (М.Ф.Реймерс, Г.Хакен, Д.Дейлі, М.М.Мойсеєв, А.Д.Урсул, А.В.Яблоков, О.В.Яншин, В.І.Данилов-Данільян, К.С.Лосєв, І.Пригожин, О.О.Созінов, О.Г.Тараріко, Г.О.Білявський, В.П.Патика, Л.Г.Мельник та ін.).
Жоден з проектів еколого-збалансованого (сталого) розвитку району, регіону, держави, планети тепер не може бути реалізованим без знання і врахування сучасних соціально-екологічних аспектів. Накопичення таких знань починається з соціально-екологічного моніторингу. Саме питання його методики і вдосконалення (сутність, структура, особливості розвитку, шляхи впровадження на прикладі Житомирської області) виноситься на захист.
Друга надзвичайно важлива, актуальна й складна проблема, яка всебічно аналізується в дисертації – це стан, засоби й шляхи підвищення екологічної освіти і культури сільського населення, значення цих параметрів для гармонійного розвитку суспільства.
Третє питання, яке досліджено і виноситься на захист – це розроблені рекомендації щодо шляхів екологізації сільськогосподарської діяльності в Житомирській області.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Соціально-екологічні фактори та їх роль у формуванні збалансованого розвитку агросфери (на прикладі Житомирської області)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок