Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Еволюція та характеристики лазерних пучків з оптичними сингулярностями

Еволюція та характеристики лазерних пучків з оптичними сингулярностями

Назва:
Еволюція та характеристики лазерних пучків з оптичними сингулярностями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут фізики
ДЕНИСЕНКО ВОЛОДИМИР ГЕННАДІЙОВИЧ
УДК 535.2
Еволюція та характеристики лазерних пучків
з оптичними сингулярностями
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі оптичної квантової електроніки Інституті фізики
Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАН України Соскін Марат Самуїлович, Інститут фізики НАН України, завідуючий відділу оптичної квантової електроніки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Борщ Анатолій Олександрович,
Інститут Фізики НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Алексєєв Костянтин Миколайович,
Таврійський Національний університет ім. В.І.Вернадського
доцент
Провідна організація: Київський Національний університет імені
Тараса Шевченка, кафедра оптики фізичного факультету, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “17” червня 2004 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: 03039, м. Київ 39, проспект Науки, 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті фізики НАН України за адресою: 03039, м. Київ 39, проспект Науки, 46.
Автореферат розісланий “17” травня 2004 р.
Т.В.О. ученого секретаря
спеціалізованої вченої ради Рєзніков Ю.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: дисертація присвячена дослідженням, що знаходяться в царині нового, бурхливо досліджуваного напрямку сучасної оптики – сингулярній оптиці і пов’язана з вивченням деяких характеристик і закономірностей розповсюдження світла. В останні роки методи та об’єкти дослідження сингулярної оптики все більше привертають увагу в різних галузях науки. Такі явища як аберація, спекл-поле перестають вважатись шкідливими з якими необхідно боротись, тепер за допомогою нових надбань науки ці об’єкти, а також явища і їх характеристики привернули свою увагу науковців, так як самі по собі несуть багато інформації про об’єкт що їх породив, тобто являються закодованими носіями інформації про об’єкт. Результати досліджень оптичних сингулярностей не тільки дають можливість отримати більше інформації про розповсюдження світла, але й дають можливість застосовувати об’єкти досліджень для отримання принципово нових знань, а також для їх практичного застосування. Сингулярності в природі – це досить розповсюджене явище і в оптиці також, про них було відомо досить давно, майже століття тому, але процес детального і систематичного вивчення оптичних сингулярностей зокрема оптичних вихорів (ОВ) або дислокацій хвильового фронта та сингулярностей векторних полів (СВП) розпочався 20 років тому, причому основна маса публікацій приходиться на минулі 10 років і їх кількість продовжує зростати. Тому досить актуальною задачою є розвиток основ сингулярної оптики: дифракція ОВ, процеси топологічних реакцій, обернення в часі всіх реальних процесів при запису на динамічних гратках, генерація другої гармоніки з ОВ, розповсюдження і взаємодія ОВ в нелінійних середовищах, вивчення скелетона векторних полів, взаємозв’язок між кількістю СВП та іншими параметрами і т.д. Це пов’язано з тим, що багато властивостей сингулярних пучків світла якісно відрізняється від властивостей звичайних несингулярних пучків, що відкриває принципово нові можливості застосування, як то: цифрова швидкісна обробка інформації, оптичні мікроманіпулятори, нові методи стабільного оптичного зв’язку, сенсори на оптичних вихорах тощо.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках наукових тем інституту фізики НАН України 1.4.1. В/40 № Держреєстрації 01198U002138 “Нелінійна лазерна динаміка оптичних вихорів, фоторефрактивних взаємодій та біосистем” (1998-2000) та 1.4.1. В/66 № Держреєстрації 0101U000352 “Фізична оптика когерентних світлових полів, що створені за допомогою багатохвильових взаємодій в нелінійних середовищах і біооб’єктах” (2001-2003).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Еволюція та характеристики лазерних пучків з оптичними сингулярностями

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок