Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МетодИ структурно-параметричНОЇ компараторноЇ ІдентифІкацІЇ моделей БАГАТОфакторного оцІнЮванНя І вИборУ рІшенЬ

МетодИ структурно-параметричНОЇ компараторноЇ ІдентифІкацІЇ моделей БАГАТОфакторного оцІнЮванНя І вИборУ рІшенЬ

Назва:
МетодИ структурно-параметричНОЇ компараторноЇ ІдентифІкацІЇ моделей БАГАТОфакторного оцІнЮванНя І вИборУ рІшенЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є.Жуковського
"Харківський авіаційний інститут"
Трофименко Інна Володимирівна
УДК 519.81
МетодИ структурно-параметричНОЇ компараторноЇ ІдентифІкацІЇ моделей БАГАТОфакторного оцІнЮванНя І вИборУ рІшенЬ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні
методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Петров Едуард Георгійович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри системотехніки.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор Любчик Леонід Михайлович, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", завідувач кафедри комп’ютерної математики і математичного моделювання;–
кандидат технічних наук, доцент Кузьомін Олександр Якович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри інформатики.
Провідна установа – Національна металургійна академія України (кафедра інформаційних технологій та систем), Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться " 1 " червня 2007 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .062.01 Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий "28" квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________ М.О. Латкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цілеспрямована людська діяльність у будь-якій сфері є послідовністю актів прийняття і реалізації рішень. Вважаючи, що процедура формування мети є зовнішньою по відношенню до процедури прийняття рішень, останню можна подати у вигляді послідовності задач формування множини допустимих розв’язків (шляхів досягнення мети), оцінювання (вибору метрики для порівняння) і вибору екстремального рішення.
Задача оцінювання має концептуальний характер. Це зумовлено тим, що у загальному випадку для характеристики рішень необхідно використовувати набір різнорідних за семантикою і шкалами вимірювання часткових критеріїв. У цьому випадку на множині суперечливих за Парето рішень екстремального за всіма частковими критеріями рішення не існує, тобто задача багатокритеріальної оптимізації є некоректною за Адамаром і потребує регуляризації. Найбільш конструктивним підходом до розв'язання цієї проблеми є формування на множині часткових критеріїв багатофакторної скалярної оцінки (функції корисності). Центральною задачею у рамках цього підходу є обґрунтування виду і структурно-параметрична ідентифікація математичної моделі функції корисності.
Теорія багатокритеріального оцінювання і вибору рішень створена та розвивається у роботах Дж. Неймана (J.Neumann), В. Парето (V.), Л. Заде (L.), П. Фішберна (P.), Р. Кіні (R.), О.І. Ларічева, В.В. Подіновського, Е.Й. Вілкаса, Е.З. Маймінаса, І.М. Макарова, Б.А. Березовського, Е.Г. Петрова та інших авторів.
Не зважаючи на численні роботи в області прийняття рішень, більшість із них присвячена окремим аспектам проблеми на основі інтроспективного аналізу методами експертного оцінювання. Постає необхідність у розвитку альтернативних підходів, які базуються на формалізованих процедурах ідентифікації, що відкриває нові шляхи для автоматизації процедур прийняття рішень і створення на цій основі інтелектуальних систем підтримки прийняття рішень (СППР) у різних областях людської діяльності. Виходячи з цього, актуальною є науково-технічна задача розробки комплексу ефективних математичних моделей, обчислювальних методів і інструментальних засобів для синтезу моделей багатофакторного оцінювання (МБФО) і вибору альтернатив.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МетодИ структурно-параметричНОЇ компараторноЇ ІдентифІкацІЇ моделей БАГАТОфакторного оцІнЮванНя І вИборУ рІшенЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок