Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ГНІЙНО-СЕПТИЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ ОПЕРАТИВНОЇ ЛАПАРОСКОПІЇ В ГІНЕКОЛОГІЇ

ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ГНІЙНО-СЕПТИЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ ОПЕРАТИВНОЇ ЛАПАРОСКОПІЇ В ГІНЕКОЛОГІЇ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ГНІЙНО-СЕПТИЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ ОПЕРАТИВНОЇ ЛАПАРОСКОПІЇ В ГІНЕКОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШЕВЧЕНКО ОЛЬГА ІВАНІВНА
УДК 618.1-089-072.1-06:617-002.3]-037-084
ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА
ГНІЙНО-СЕПТИЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ
ОПЕРАТИВНОЇ ЛАПАРОСКОПІЇ В ГІНЕКОЛОГІЇ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті Міністерства охорони здоровя України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Гладчук Ігор Зіновійович, Одеський державний
медичний університет МОЗ України, професор
кафедри акушерства та гінекології №1
Офіційні опоненти:
член-кор. АМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Венцківський Борис Михайлович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1, м. Київ
доктор медичних наук, професор Сенчук Анатолій Якович, Медичний інститут Української асоціації народної медицини МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології, м. Київ
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології та перинатології, м. Київ
Захист відбудеться „ 18 ” травня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті за адресою: 65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету за адресою: 65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 3.
Автореферат розісланий „ 16 ” квітня 2005 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради
к.мед.н. Старець О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одне з найважливіших досягнень запровадження ендоскопічної хірургії в гінекології – істотне зниження частоти післяопераційних гнійно-септичних ускладнень (ПГСУ). На відміну від лапаротомних операцій, де частота ПГСУ становить в середньому від 3 до 25%, а іноді й до 40% (Буянова С.Н., 2000; Classen D.C. et al., 1992; Taylor E.W., 1997), їх кількість при малоінвазивних ендоскопічних операціях не перевищує 3,5%; з них важкі форми ПГСУ спостерігаються менше, ніж в 0,5% випадків (Запорожан В.М. та співавт., 1998; Сажин В.П. и соавт., 2000; Венцківський Б.М. та співавт., 2004; Bateman B.G. et al., 1996; Quasarano R.T. et al., 1999). Однак говорити про те, що з запровадженням малоінвазивної методики ця проблема повністю вирішена – передчасно, оскільки у разі виникнення інфекційних ускладнень найближчі та віддалені результати лапароскопічних операцій суттєво погіршуються, збільшується термін реабілітації та відновлення працездатності жінок, зростають фінансові витрати на лікування, що фактично нівелює переваги цього малоінвазивного хірургічного методу.
У зв'язку з відносно низькою частотою ПГСУ в гінекологічній лапароскопії, цьому питанню в літературі приділяється недостатньо уваги (Кулаков В.И., Адамян Л.В., 2000; Сенчук А.Я. та співавт., 2002; Франтзайдес К., 2000; Corfman R.S. et al., 1997).
У класичній оперативній гінекології традиційно профілактика ПГСУ будується з урахуванням типу запланованого оперативного втручання: у залежності від вірогідності та ступеня контамінації під час операції виділяють “чисті”, “умовно чисті”, “забруднені” (контаміновані) та інфіковані операції (Краснопольский В.И., Буянова С.Н., Щукина Н.А., 2001). Проте в лапароскопічній хірургії подібна тактика не відпрацьована. Недостатньо глибоко освітлені структура та характер ПГСУ, а також фактори ризику розвитку ПГСУ в гінекологічній лапароскопії. Не проводилися порівняльні дослідження методів профілактики ПГСУ на передопераційному, інтраопераційному та післяопераційному етапах залежно від характеру запланованої операції.
Один із підходів, спрямованих на попередження ПГСУ, базується на розробці способу індивідуалізованого прогнозування ризику їх виникнення та вибору на основі одержаних результатів адекватного способу профілактики.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ГНІЙНО-СЕПТИЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ ОПЕРАТИВНОЇ ЛАПАРОСКОПІЇ В ГІНЕКОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок