Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛДАВАНИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ В ІІ ПОЛОВИНІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК

МОЛДАВАНИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ В ІІ ПОЛОВИНІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК

Назва:
МОЛДАВАНИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ В ІІ ПОЛОВИНІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ТУЧИНСЬКИЙ ВІТАЛІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 94 (477) “1861-1914”
МОЛДАВАНИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
В ІІ ПОЛОВИНІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ
РОЗВИТОК
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України та зарубіжних країн Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Курило Володимир Михайлович,
Київський національний лінгвістичний університет, професор-консультант кафедри історії України та зарубіжних країн
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Панченко Петро Пантелеймонович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу сучасної історії України
доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович,
Кам’янець-Подільський державний педагогічний університет, професор кафедри історії України
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 30/01/ 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 29/12/ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Карпо В.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Україна є однією з держав світового співтовариства з яскравим поліетнічним складом населення. При всьому розмаїтті її національного складу, представники кожного етносу складають невід’ємну частину народу України.
В процесі становлення нових національних державних утворень досить актуальним є питання національних меншин: їх минулого, місця в розбудові держави, суспільно-політичних процесах країни. Від його вирішення залежить, чи стануть представники інших етнічних груп свідомими й активними громадянами держави, чи будуть сприймати її як батьківщину, віддавати свої сили для її та свого процвітання. З іншого боку стабільність політичного життя країни певною мірою залежить також від державної політики стосовно національних меншин. На наш погляд, саме тут першорядну роль відіграє оптимальне поєднання інтересів різних етнічних груп з інтересами державного будівництва.
Характер сучасних етнокультурних процесів в Україні значною мірою зумовлюється взаєминами народів у минулому, рівнем їх соціально-економічного та культурного розвитку. Пізнання минулого та сучасного народів, особливо споріднених територіально, дозволяє краще визначити роль і місце власного народу в колі інших.
Сьогодні молдавська національна меншина – одна із найчисельніших в Україні. За даними перепису населення 1989 р. на її території мешкало 324,5 тис. молдаван, що складало 0,6% населення України.1 Разом з тим етнічна група мало привертала увагу дослідників. Автором знайдено лише невелику кількість друкованих праць, присвячених молдаванам України. В них переважно йде мова про українсько-молдавські зв’язки та переселення молдавського народу на Південь України у ХVІІІ ст. Проблеми соціально-економічного та національно-культурного розвитку молдаван Південної та Південно-Західної України в ІІ половині ХІХ – початку ХХ ст. не знайшли належного відображення як у дослідженнях істориків України, так і в дослідженнях істориків Молдови.
Актуальність вибраної теми підсилюється спільністю історичної долі двох народів – українського та молдавського, – які протягом багатьох століть вели боротьбу за власну суверенну державність. Українські та молдавські селяни зробили вирішальний внесок у господарське освоєння та розвиток Півдня України, при цьому соціальне та культурне становище їх залишалося однаково безправним в умовах русифікаторської політики імперії, в складі якої вони проживали.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОЛДАВАНИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ В ІІ ПОЛОВИНІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок