Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБЛЕННЯ МЕТОДУ АНАЛІЗУ ФЕРОРЕЗОНАНСНИХ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРОМАҐНЕТНИХ ПРИСТРОЇВ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ

РОЗРОБЛЕННЯ МЕТОДУ АНАЛІЗУ ФЕРОРЕЗОНАНСНИХ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРОМАҐНЕТНИХ ПРИСТРОЇВ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ

Назва:
РОЗРОБЛЕННЯ МЕТОДУ АНАЛІЗУ ФЕРОРЕЗОНАНСНИХ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРОМАҐНЕТНИХ ПРИСТРОЇВ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,32 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Луковський Тарас Ігорович
УДК 621.314.572
РОЗРОБЛЕННЯ МЕТОДУ АНАЛІЗУ ФЕРОРЕЗОНАНСНИХ
РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРОМАҐНЕТНИХ ПРИСТРОЇВ
СИСТЕМ КЕРУВАННЯ
05.13.05 - елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка"
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор технічних наук, доцент
Самотий Володимир Васильович,
Національний університет "Львівська політехніка",
професор кафедри "Автоматика та телемеханіка"
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Богаєнко Іван Миколайович,
Науково-виробнича корпорація "Київський інститут автоматики", м. Київ
- доктор технічних наук, професор
Готра Зенон Юрійович,
Національний університет "Львівська політехніка",
м.Львів
Провідна установа - Державний науково-дослідний інститут
інформаційної інфраструктури Державний комітет
зв’язку та інформатизації і НАН України,
відділ інформаційних технологій і систем, м.Львів.
Захист відбудеться "27" квітня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. Ст.Бандери, 12)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий "26" березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н. Луцик Я.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. З усієї гами інженерних задач можна виділити дві, що часто зустрічаються на практиці. Це задачі аналізу і синтезу різноманітних систем і пристроїв. Прикладні програми аналізу режимів роботи технічних систем дозволяють за заданими параметрами та конструкцією системи отримати часові характеристики такої системи. Достатньо вміти задати вхідну інформацію і оцінити результати її роботи. В процесі розробки такого програмного забезпечення наріжним каменем є запис рівнянь динаміки та алгоритми їх розвязування, бо всі без винятку програмні продукти базуються на певних алгоритмах. Маючи такий алгоритм, написання програм є вже чисто інженерною задачею і тут не виникає принципових проблем. Для аналізу перехідних процесів достатньо з допомогою чисельного методу проінтегрувати рівняння динаміки.
Дана робота присвячена аналізу найбільш складних режимів роботи електромаґнетних пристроїв, а саме ферорезонансних. Вони характеризуються значними амплітудами електричних та маґнетних величин, а також довготривалими перехідними процесами. Проте, при дослідженні ферорезонансних режимів значний інтерес представляють усталені режими. Наприклад, для побудови ферорезонансної характеристики необхідно для кожної фіксованої точки знати амплітуди фізичних величин в усталеному режимі. Зауважимо, що аналіз таких режимів є складнішою задачею від аналізу перехідних процесів, бо тут, крім виведення рівнянь динаміки, необхідно обчислити початкові умови, що задовольняють умову періодичності.
Найбільш вдалим підходом до аналізу усталених режимів роботи нелінійних елекромаґнетних пристроїв систем керування (ЕМП СК) є застосування ітераційного методу Ньютона розвязування систем нелінійних алґебричних рівнянь. За своєю суттю використання цього методу до розвязування нелінійних рівнянь періодичності фактично є моделлю чутливостей до початкових умов.
ЕМП СК широко зустрічаються на практиці, а ферорезонансні режими можуть відігравати подвійну роль. Найчастіше вони є небажаними, бо призводять до перенапруг і виходу з ладу пристроїв. Проте, вони можуть бути і корисними – зменшувати втрати, підвищувати коефіцієнти передачі, змінювати характеристики забезпечуючи нові функціональні можливості. Тому питання, що вирішуються в дисертації, є актуальними.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дана робота була пов’язана з темою "Створення технічних засобів математичного та метрологічного забезпечення для систем автоматики, зв’язку та передачі інформації, вимірювальної та обчислювальної техніки", що виконувалась на кафедрі автоматики та телемеханіки Національого університету "Львівська політехніка".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: РОЗРОБЛЕННЯ МЕТОДУ АНАЛІЗУ ФЕРОРЕЗОНАНСНИХ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРОМАҐНЕТНИХ ПРИСТРОЇВ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок