Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СПОСОБУ АНАЕРОБНОГО ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД З ВИКОРИСТАННЯМ ЗАЛІЗОВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ БАКТЕРІЙ

РОЗРОБКА СПОСОБУ АНАЕРОБНОГО ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД З ВИКОРИСТАННЯМ ЗАЛІЗОВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ БАКТЕРІЙ

Назва:
РОЗРОБКА СПОСОБУ АНАЕРОБНОГО ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД З ВИКОРИСТАННЯМ ЗАЛІЗОВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ БАКТЕРІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
СТАБНІКОВ ВІКТОР ПЕТРОВИЧ
УДК 628.38
РОЗРОБКА СПОСОБУ АНАЕРОБНОГО ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД З ВИКОРИСТАННЯМ ЗАЛІЗОВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ БАКТЕРІЙ
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент,
Решетняк Людмила Расулівна
Національний університет харчових технологій
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор,
Циганков Сергій Петрович
Інститут харчової хімії і технології НАН України та Міністерства аграрної політики України,
заступник директора з питань науки і нової техніки
кандидат технічних наук,
Кошель Михайло Іванович
Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів Міністерства аграрної політики України, завідувач відділу екології
Провідна установа: |
Кафедра технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології Національного університету “Львівська політехніка” Міністерство освіти та науки України, м.Львів
Захист відбудеться: 31 травня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.03 в Національному університеті харчових технологій за адресою:
01033, м.Київ-33, вул. Володимирська, 68, корпус А, аудиторія 311
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий 26 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н., доцент_______________Поводзинський В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Охорона навколишнього природного середовища (довкілля) та забезпечення екологічної безпеки є одними з найважливіших проблем сучасності. У “Національній програмі екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води”, прийнятої Верховною Радою України від 27 лютого 1997 року, відмічено, що низька ефективність наявних очисних споруд веде до погіршення стану водних систем. При вирішенні цієї проблеми особливої уваги набувають біотехнологічні способи обробки стічних вод, які можуть забезпечити потрібний рівень очищення, є економічними, і можуть бути застосовані у широкому масштабі. Крім того, використання анаеробних способів очищення стічних вод дає змогу отримувати енергетично цінний біогаз. Розробка нових ефективних способів удосконалення існуючих біотехнологій очищення стічних вод, а також утилізація корисних речовин із стоків з метою їх подальшого застосування відповідає вимогам безпеки довкілля.
Дисертаційна робота присвячена актуальним питанням підвищення якості процесу анаеробного очищення сульфатвмісних та фосфатвмісних стічних вод та видалення, з ціллю використання у народному господарстві як добрива, фосфатів із рідинної фракції анаеробного мулу міських очисних споруд завдяки використанню залізовідновлювальних бактерій та сполук тривалентного заліза.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основою нових способів очищення стічних вод у даній роботі є біотехнологія, яка є пріоритетним напрямком у розвитку науки і техніки України згідно з документом, прийнятим Радою з питань науки та техніки при Президентові України від 15 січня 1998 року “Про основні пріоритети розвитку науки та науково-технічної політики в Україні та систему державних наукових та науково-технічних програм”. Дисертаційна робота виконана у рамках постанов Верховної Ради України “Основні напрями державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки” № 1390-ХІУ від 05.03.1998 та “Про концепцію розвитку водного господарства України” № 188/98 від 14.01.2000, а також відповідно наукового напрямку кафедри біотехнології мікробного синтезу Національного університету харчових технологій “Розробка та удосконалення мікробіологічних та біохімічних процесів в біотехнології та охороні навколишнього середовища”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗРОБКА СПОСОБУ АНАЕРОБНОГО ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД З ВИКОРИСТАННЯМ ЗАЛІЗОВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ БАКТЕРІЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок