Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ

ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ / сторінка 2

Назва:
ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Теоретичні та експериментальні дослідження в напрямку вивчення впливу водню на тертя та зношування і конструктивні властивості матеріалів, а, особливо, зміни цього впливу при різному структурному стані є досить актуальними.
Питаннями впливу водню на трибологічні та конструктивні властивості матеріалів займаються багато науковців світу. Значний внесок у рішення цієї проблеми зробили Гаркунов Д.М., Поляков А.А., Аксьонов А.А., Карпенко Г.В., Панасюк В.В., Романів О.М., Андрейків О.Є., Гладкий Я.М., Никифорчин Г.М., Станчук Е.А., Шумілов А.П. та інші, котрі виділяють перспективні напрямки досліджень водневого зношування: вивчення загальних закономірностей водневого зношування; розробка дослідницьких прийомів та оцінки наводнювання; дослідження фізико-хімічних процесів та встановлення їх закономірностей, роль структурних факторів у фізиці процесу зношування; зменшення водневого зношування пар тертя метал-неметал (пластмаса, деревина та інші); захист деталей від шкідливого впливу водню та попередження його дії.
Фізичному стану поверхні твердих тіл і вплив її на тертя і знос матеріалів останнім часом приділяється велика увага, особливо у зв'язку із широким розвитком молекулярно-механічної теорії тертя. Без детального вивчення фізичних, механічних та хімічних процесів, що відбуваються на поверхнях матеріалів у процесі тертя, практично неможливо пояснити сутність змін, що спостерігаються. Дуже важливо знати вплив характеристик кристалічної структури на процеси, що відбуваються в поверхневих шарах взаємодіючих між собою матеріалів пар тертя. В багатьох працях велика увага приділяється дослідженню поверхонь тертя. Тому актуальним є питання стану поверхні тертя пружинних сталей з різним структурним станом і вплив на них водню.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов'язана з виконанням перспективного плану науково-дослідної роботи викладачів Технологічного університету Поділля (м.Хмельницький) за пріоритетним напрямком розвитку науки і техніки "Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології", сформульованим у Постанові Верховної Ради України № 2705 від 16.10.92. Дослідження виконувались також на замовлення виробничого об'єднання "Чернівцілегмаш" (м.Чернівці), ВО "Новатор" і "Термопластавтомат" (м.Хмельницький), заводу "Електроприлад" ( м.Камянець-Подільський) у рамках госпдоговірних робіт.
Мета і задачі дослідження. Дисертаційна робота спрямована на комплексне вивчення закономірностей формування трибологічних характеристик та міцності структур відпуску пружинної сталі 60С2 на повітрі та вплив водню на зміну цих показників з метою забезпечення оптимального співвідношення надійності, довговічності і матеріалоємності.
Для досягнення поставленої мети вирішувалися наступні задачі:
1. Дослідити вплив структурних факторів на формування трибологічних характеристик та параметрів конструктивної міцності сталі 60С2 на повітрі та з врахуванням ефекту наводнювання.
2. Провести оцінку стану поверхонь тертя шляхом визначення параметрів мікропластичності та поверхневої міцності для різних структурних станів сталі 60С2 на повітрі та після наводнювання. Встановити взаємозв'язок цих характеристик із зносостійкістю матеріалів.
3. Визначити механізми руйнування трибоповерхні сталі 60С2 в залежності від структурного стану та впливу водню.
4. Провести хімічний аналіз продуктів зносу, зміни хімічного та структурного стану у вторинних структурах поверхні та підповерхневих шарів в залежності від умов випробовувань і дії наводнювання.
5. На основі комплексних досліджень встановити якісну і кількісну оцінку підвищення зносостійкості пружинної сталі 60С2 зі зносостійкими покриттями на повітрі та з врахуванням ефекту наводнювання.
6. Розробити рекомендації з вибору оптимального структурного стану пружинної сталі для використання в парах тертя на повітрі та в умовах наводнювання, дати пропозиції по використанню технологічних методів підвищення зносостійкості пружинних сталей з врахуванням умов експлуатації.
Об'єкт дослідження: Процеси, явища та закономірності, котрі визначають формування трибологічних характеристик і міцності структур відпуску матеріалу, з різним структурним станом, зміцненою і не зміцненою поверхнею та з врахуванням ефекту наводнювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок