Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ

ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ / сторінка 4

Назва:
ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Запропоновані сучасні та більш раціональні методи зміцнення поверхонь тертя сталі 60С2, з врахуванням конкретних умов експлуатації, дозволять зменшити інтенсивність зношування деталей машин, не змінюючи структурного стану їх основи, та ефективно захищають від впливу водню.
Результати роботи використані для захисту опори долота типу ГН на нафтогазовому технопарку Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу. Це дозволило вибрати оптимальний структурний стан кільця та підвищити зносостійкість пар тертя в 1,7...2 рази, зміцнення поверхонь запропонованими низькотемпературними покриттями підвищило зносостійкість в 2...3 рази, що підтверджується відповідним актом впровадження. Для підвищення зносостійкості ворсу дротяного інструменту, особливо при його наводнюванні, доцільно використовувати низькотемпературні зносостійкі покриття на основі хрому.
Рекомендовано та обгрунтовано використання стандартних механічних характеристик матеріалів, а, особливо, критеріїв в'язкості руйнування, для прогнозування їх зносостійкості.
Особистий внесок здобувача. Наукові і практичні результати, подані в дисертації, отримані автором самостійно. Постановка задач і обговорення результатів проводилися разом із науковим керівником і частково зі співавторами публікацій.
Апробація результатів дисертації. Результати досліджень, подані в дисертації, доповідалися на: наукових конференціях "Наукові праці молодих вчених та студентів" (Київ, ДАЛПУ, 1997 і 1998 р.); на 5-му міжнародному симпозіумі українських інженерів-механіків у Львові (Львів, 2001 р.); IV-й міжнародній науково-технічній конференції "Техника и технология сборки машин" (Жешов, Польща, 2001 р.); міжнародній науково-технічній конференції "Зносостійкість і надійність вузлів тертя машин (ЗНМ - 2001)" (Хмельницький, 2001 р.); на наукових семінарах Технологічного університету Поділля (Хмельницький, 1997-2001 р.).
Публікації. Результати дисертаційної роботи викладені в восьми статтях, двох тезах доповідей на наукових конференціях.
Структура і об'єм дисертації. Дисертація складаеться з вступу, переліку умовних позначень, п'яти глав, загальних висновків, списку використаних літературних джерел і додатку. Загальний об'єм дисертації складає 177 сторінок, у тому числі 59 малюнків, 13 таблиць і 174 найменувань літературних джерел. Основна частина роботи містить 150 сторінок машинописного тексту.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обгрунтована необхідність проведення досліджень впливу структурного стану матеріалу на його трибологічні і механічні характеристики на повітрі та з врахуванням ефекту наводнювання, визначення взаємозв'язку цих показників, можливості прогнозування зносостійкості матеріалів і пошуків ефективних шляхів підвищення їх довговічності. Сформульована мета, об'єкт, предмет, задача і методи досліджень, показано наукову новизну і практичне значення отриманих результатів та їхньої апробації.
У першому розділі проаналізовано стан питання про вплив структурного чинника на тертя та зношування матеріалів. Показано існуючі уявлення про механізми впливу водню на трибологічні характеристики матеріалів і сучасні методи підвищення їх довговічності. Приведені і проаналізовані моделі зношування матеріалів. Відмічено, що при виборі структурного стану деталей машин, не враховуються умови їхньої експлуатації і процеси, які проходять при цьому (зокрема, можливість наводнювання), це не дозволяє в достатній мірі ефективно використовувати матеріали, котрі забезпечують високу надійність, довговічність і низьку матеріалоємність.
На підставі проведеного огляду літературних джерел, зроблено висновок, що, незважаючи на актуальність вивчення впливу структурного стану на трибологічні характеристики матеріалів на повітрі й у водні, прогнозування зносостійкості матеріалу за показниками його конструктивної міцності (особливо в'язкості руйнування), пошуків методів підвищення довговічності, на сьогоднішній день це питання не можна вважати достатньо вивченим. Для досліджень було вибрано пружинну сталь 60С2, котру використовують при виготовленні ущільнюючих кілець в шарошкових долотах, ворсу дротяних щіток, пружинних шайб, пружин автомобілів та залізничного транспорту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок