Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ

ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ / сторінка 5

Назва:
ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Визначено й обгрунтовано задачі досліджень з вивчення впливу структурного чинника на тертя та зношування матеріалу на повітрі та з врахуванням ефекту наводнювання, показано необхідність комплексного вивчення процесів, які проходять у зоні контакту з використанням сучасних методів досліджень (металографічний, рентгеноструктурний, оже-спектральний і метод вторинно-іонної масспектрометрії), вивчення впливу водню на механічні і мікропластичні характеристики матеріалу, їхня зміна для різного структурного стану, вивчення взаємозв'язку трибологічних і механічних характеристик з метою можливого прогнозування зносостійкості та ефективних і раціональних методів підвищення надійності і, особливо, довговічності деталей машин і механізмів.
У другому розділі викладені основні методичні аспекти роботи. Досліджувалась пружинна сталь 60С2, різний структурний стан якої досягали шляхом гартування від 870°С з наступним відпуском при 200, 300, 400 та 500°С. Трибологічні характеристики визначали на універсальній машині тертя УМТ-2168 за схемою випробовування диск-палець.
Механічні характеристики сталі 60С2, з різним структурним станом, визначали за стандартними методиками при випробуванні зразків на розривній машині мод. 2167 Р-50 з записом діаграми розтягу, мікротвердість поверхонь - на мікротвердомірі ПМТ-3.
Характеристику тріщиностійкості матеріалу, величину критичного коефіцієнта інтенсивності напружень КІс, досліджували на плоских балкових зразках 2ґ12ґ130 мм при випробуваннях на чистий згин з попередньо наведеною втомною тріщиною, керуючись вимогами ДТСУ.
Зміну характеристик мікропластичності (величина критичного напруження s3; показник деформаційного зміцнення А2) сталі 60С2, з різним структурним станом, вивчали за методикою Шевелі В.В., використовуючи плоскі консольно закріплені зразки, виконані у вигляді балки рівного опору, товщиною 2 мм.
Характеристики міцності поверхні матеріалу (гранична міцність поверхні sТК; коефіцієнт тертя по боковим граням канавки алмазної піраміди fС) оцінювали за методикою, розробленою на кафедрі зносостійкості та надійності машин Технологічного університету Поділля (м. Хмельницький) - скреч-методом на установці СМ-01.
Металографічні дослідження структури та поверхонь тертя виконували на металографічному мікроскопі МИМ-10. Рентгеноструктурні дослідження - на дифрактометрі ДРОН-УМ1. Оже-спектри та профілі розподілення елементів на поверхнях тертя знімались на електронному спектрометрі АСЦ-2000, в якому застосовано аналізатор типу "циліндричне дзеркало", що працює разом з коаксіальною електронною гарматою. Дослідження поверхонь тертя методом вторинно-іонної масспектрометрії виконувались на установці ЛАС-3000. Мікрофазовий аналіз зон локалізації структурних складових та їх кількісний хімічний аналіз проводили на електронному скануючому мікроскопі "Camskan" методами якісного і наступного кількісного рентгенівського дисперсійного енергетичного вивчення на мікрокомп'ютері системи "Link-860".
Вплив водню на властивості сталі 60С2, з різним структурним станом, вивчали шляхом насичення зразків воднем методом катодної поляризації на спеціально сконструйованій установці.
Для дослідження технологічних методів підвищення зносостійкості сталі 60С2, з різним структурним станом, було вибрано одинадцять покриттів, технологія нанесення яких передбачає нагрів матеріалу основи в діапазоні від 60 до 1050°С.
В третьому розділі подано і проведено аналіз результатів досліджень сталі 60С2, з різним структурним станом, на повітрі: вплив структурного чинника на зносостійкість; зміна характеристик її конструктивної і поверхневої міцності, а також мікропластичності; макро- та мікроструктурні дослідження поверхонь тертя; наведено розрахунок інтенсивності зношування сталі 60С2 за моделлю Кузьменко А.Г. і Гладкого Я.М. та її відповідність значенням, що отримані експериментальним шляхом.
Проведені дослідження сталі 60С2, з різним структурним станом, на тертя та зношування, дозволили виявити закономірності зміни її трибологічних характеристик (інтенсивності зношування, коефіцієнта та температури тертя), в залежності від температури відпуску та умов випробовування пар тертя (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок