Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ

ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ / сторінка 7

Назва:
ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
рис.1). Показано, що величина мікропластичності матеріалу може бути використана як фактор, котрий впливає та визначає його зносостійкість.
Інтенсивність зношування сталі 60С2 корелює з розміром його граничної поверхневої міцності sТК (матеріал, котрий має найбільше значення sТК буде мати найменшу інтенсивність зношування). Після відпуску при 300°С сталь 60С2 має максимальне значення sТК = 1813 МПа і відповідно більш зносостійка (див. рис.1). Показано, що в матеріалі з відносно невеликим значенням величини sТК (при відпуску 200°С - 619 МПа; 400°С - 1451 МПа; 500°С - 1365 МПа) релаксація пікових напруг, що виникають при терті, відбувається переважно шляхом руйнації його поверхні і, отже, цей матеріал буде мати підвищене зношування (див. рис.1).
Рис.2 Розподілення хімічних елементів по глибині, в залежності від часу травлення, від поверхні тертя при дослідженні на повітрі (а, в) та після наводнення (б, г), Р=10МПа, структура відпуску 300°С: а, б - V=0,2 м/с; в, г - V=0,4 м/с
Встановлено, що, в залежності від структурного стану матеріалу, релаксація високих напружень в зоні контакту відбувається переважно двома шляхами: пластичним деформуванням (в матеріалах з невеликою межею міцності та високою в'язкістю руйнування), або крихким руйнуванням (при значному зміцненні сплаву дефекти субмікроструктури заблоковані, пластична деформація мінімальна і релаксація відбувається за рахунок утворення нових поверхонь - росту тріщин). Для сталі 60С2 зі структурою відпуску до 300-400°С, релаксація напружень в поверхневих шарах контактуючих матеріалів відбувається переважно шляхом крихкого руйнування (рис.3 зона 1). При збільшенні температури відпуску більше 400°С відбувається зміна механізму релаксації напружень на пластичну деформацію (рис.3 зона 2). Визначено симбатний характер залежності інтенсивності зношування (І) та в'язкості руйнування (КІс), котрий вказує на кореляційний зв'язок цих двох характеристик (див. рис.3).
Рис.3. Залежність показників конструктивної міцності та зносостійкості сталі 60С2 від її структурного стану
Показано, що значення конструктивної міцності, граничної поверхневої міцності (sТК) та параметрів мікротекучості (s3 та А2) доцільно використовувати для прогнозування поведінки матеріалу при терті та зношуванні і вони можуть бути використані при виборі матеріалів у вузлах тертя.
Проведені розрахунки інтенсивності зношування і коефіцієнта інтенсивності зношування сталі 60С2, за моделлю Кузьменко А.Г. і Гладкого Я.М., що включає параметри тріщиностійкості матеріалу, цілком підтвердили результати, отримані експериментально і зроблені нами припущення про значний вплив характеристик в'язкості руйнування на тертя та зношування пар тертя.
Четвертий розділ присвячено аналізу впливу водню на зносостійкість, показники конструктивної міцності, поверхневої міцності та мікропластичності пружинної сталі 60С2 з різним структурним станом.
За результатами проведених досліджень впливу водню на трибологічні характеристики пар тертя та параметри конструктивної міцності сталі 60С2 встановлено, що в присутності водню ці параметри змінюються в залежності від його кількості, що визначається густиною струму катодної поляризації і часом наводнювання.
Показано (див. рис.1, криві ІВ, fВ) структурну чутливість трибологічних параметрів в залежності від умов навантаження (тиску Р та швидкості V):
- у низьковідпущеному стані вплив водню неоднозначний. Для низьковідпущеного мартенситу (ТО = 200°С) характерно збільшення зношування сталі, що підтверджується висновками про вплив зовнішнього середовища на метастабільні структури.
- структурні перетворення при ТО = 300°С (мартенсит відпуску), які призводять до перетворення залишкового аустеніту в мартенсит та зняттю внутрішніх напружень сприяє зменшенню інтенсивності зношування сталі з такою структурою. Сталь 60С2 зі структурою мартенсит відпуску має найбільшу зносостійкість (див. рис.1, криві ІВ).
- для сталі 60С2 відпущеної при ТО = 500°С (трооститносоорбітна структура) швидкість зношування у водневому середовищі вище ніж при випробуванні на повітрі (див.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТРИБОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА МІЦНІСТЬ СТРУКТУР ВІДПУСКУ СТАЛІ 60С2 З ВРАХУВАННЯМ ЕФЕКТУ НАВОДНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок